Strona główna » Fornir Kamienny

Fornir Kamienny

Fornir kamienny to kamień naturalny w formie tapety. To tak naprawdę bardzo cienka warstwa kamienia na podkładzie z włókna szklanego. W ten sposób kamień naturalny zyskuje lekkość i elastyczność.

Wzory forniru kamiennego powstały miliony lat temu i są dla każdego arkusza unikalne. Wszystkie produkty pochodzenia naturalnego wyróżniają się unikalnością wzorów.

Dzięki działaniom inżynierów i twórców otrzymujesz niespotykany do tej pory materiał do wykończenia wnętrz oraz stosowania na zewnątrz. Również zyskujesz nieskończenie wiele możliwości dekoracji mebli.

Jak zbudowany jest fornir kamienny?

Fornir składa się z 3 warstw. Warstwę wierzchnią jest łupek naturalny. Łupek za pomocą kleju przyklejony jest do warstwy z włókna szklanego. Ostatnią warstwą jest podkład do którego przykleja się za pomocą kleju już połączone warstwy

Zalety forniru kamiennego

Fornir z kamienia cechuje się przede wszystkich elastycznością. Elastyczność forniru kamiennego wpływa na łatwe kładzenie nawet na krzywych ścianach.

Fornir kamienny jest odporny na każde warunki pogodowe. Tapeta z kamienia nie ma problemu z wilgocią, mrozem i nadmiernym nasłonecznieniem.

Fornir kamienny jest lekki i waży około półtora kilograma na metr kwadratowy.

Fornir z kamienia często jest określany kamieniem na rolce albo tapetą z kamienia. Takie nazewnictwo wzięło się właśnie z łatwego montażu kamiennego forniru.

Fornir kamienny to inaczej elastyczny kamień
Zalety forniru kamiennego

Artykuły o fornirze kamiennym

Kamień naturalny we wnętrzach

Wykorzystanie kamienia naturalnego, takiego w formie płytek czy forniru, to bardzo rozsądne rozwiązanie. Będzie on łatwy w utrzymaniu w czystości oraz odporny na różne czynniki …

Montaż forniru kamiennego

Wyobraź sobie, że fornir kamienny pozwala na udekorowanie i upiększenie praktycznie wszystkiego, o czym tylko pomyślisz. Mogą to być ściany, meble, drzwi, dekoracja akwariów, obudowy …

Jakie płytki do łazienki?

Tworzenie projektu łazienki jest zadaniem pracochłonnym i często niełatwym dlatego warto dobrze się do niego przygotować. Pierwszym krokiem wielu, nawet bardzo doświadczonych projektantów nie jest …

Fornir kamienny galeria

Gdzie kupić Fornir Kamienny?

Zakupu możesz dokonać u bezpośredniego importera forniru kamiennego, w sklepie internetowym Kamienne Wnętrza. Poza fornirami kamiennymi znajdziesz tam też płytki granitowe, kamień elewacyjny, kamień dekoracyjny oraz inne produkty kamienne.