Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir na flizelinie » Fornir kamienny Silver Shine 244x122x0,2 Tkanina

Fornir kamienny Silver Shine 244x122x0,2 Tkanina

SKU: 386D-570B8_20221214171610 Kategoria:

Tapeta kamienna na flizelinie to ciekawe rozwiązanie do stylowych i nowoczesnych wnętrz. Stosując ten uniwersalny produkt wykończeniowy, możesz wyczarować wiele wytwornych aranżacji, które bezbłędnie sprawdzą się w pomieszczeniach każdego typu. Mnogość zastosowań i liczne zalety powodują, że tapeta z kamienna na flizelinie cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Fornir kamienny na flizelinie – czym jest i jak powstaje?

Fornir kamienny to rodzaj cienkiej okładziny produkowanej z bloków skalnych. Jest to giętki i miękki w dotyku produkt. Jego unikalna struktura sprawia, że bez problemu dopasowuje się do wielu płaszczyzn. Do pozyskania forniru kamiennego wykorzystuje się wiele rodzajów skał, co pozwala uzyskać zasobną gamę kolorystyczną. Proces produkowania tego surowca polega na ogrzaniu wybranego kamienia palnikiem. Gdy struktura surowca odpowiednio się rozluźni, jest pokrywana warstwą kleju oraz wzmocniona cienką warstwą flizeliny bawełnianej. Uzyskany w ten sposób materiał musi dobrze się wysuszyć. Kolejno arkusze należy poddać prawidłowej obróbce, aby pozyskać prawidłową wielkość i kształt.

Fornir kamienny na flizelinie – poznaj jego rozległe zastosowanie.

Fornir kamienny na flizelinie wyróżnia się oryginalnym wyglądem, ponieważ każdy fragment ma różnorodną i niepowtarzalną fakturę. Ten wyjątkowo plastyczny materiał może być wykorzystywany do oklejania mebli, drzwi czy też kominków.Fornir kamienny na flizelinie może zdobić szafki w kuchni, łazience, salonie lub przedpokoju. Fornir kamienny na flizelinie możesz także wykleić na ścianie. Warto wspomnieć, że ta gustowna dekoracja jest także niezwykle prosta w montażu. W tym celu wystarczy przyciąć arkusz forniru do odpowiedniej wielkości nożycami , a następnie przykleić dowolnym klejem do tapet. Fornir kamienny na flizelinie – zalety. Fornir kamienny na flizelinie to produkt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to naturalny bardzo wytrzymały materiał, który z łatwością dostosujesz do każdego wnętrza również w biurach, hotelach i restauracjach. Wśród najważniejszych zalet forniru kamiennego na flizelinie warto wymienić: elastyczność, nawet bez podgrzewania, dzięki której idealnie układa się na łukach i obłych powierzchniach Zalety Forniru na Flizelinie

  • cienki, lekki
  • odporny na wodę, wilgoć i zanieczyszczenia
  • bardzo łatwa pielęgnacja
  • łatwa szybka obróbka i montaż
  • można kleić dowolnym klejem do tapet
  • możliwość cięcia nożyczkami
  • bogata kolorystyka
  • idealny do oklejania mebli
  • można kleić na ścianach
  • fornir składa się z warstwy kamienia, kleju oraz podkładu z warstwy flizeliny bawełnianej

Prawidłowo położony fornir kamienny będzie odporny i doskonale posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu materiałowi wykończeniowemu uzyskasz efekt, o jakim zawsze marzyłeś. Jest to produkt, który pozwoli Ci stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Waga31 kg