Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir na flizelinie » Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,2 cm Tkanina

Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,2 cm Tkanina

SKU: 386D-570B8_20221214172003 Kategoria:

 

Tapeta z kamienia na flizelinie to doskonałe rozwiązanie do modnych i nowoczesnych wnętrz. Stosując ten wszechstronny surowiec wykończeniowy, możesz stworzyć wiele gustownych aranżacji, które kapitalnie sprawdzą się w wnętrzach każdego typu. Mnogość zastosowań i liczne zalety powodują, że fornir kamienny na flizelinie cieszy się coraz większą popularnością wśród nabywców. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Fornir kamienny na flizelinie – czym jest i jak powstaje?

Fornir kamienny to rodzaj cienkiej tapety produkowanej z bloków skalnych. Jest to giętki i miękki w dotyku materiał. Jego unikalna struktura sprawia, że z łatwością dopasowuje się do wielu płaszczyzn. Do produkcji forniru kamiennego wykorzystuje się wiele rodzajów skał, co pozwala otrzymać zasobną gamę kolorystyczną. Proces produkowania tego surowca polega na ogrzaniu wybranego kamienia palnikiem. Gdy struktura kamienia odpowiednio się rozluźni, jest pokrywana warstwą kleju oraz wzmocniona cienką warstwą flizeliny bawełnianej. Wytworzony w ten sposób materiał musi dobrze przeschnąć. Kolejno arkusze trzeba poddać odpowiedniej obróbce, aby otrzymać pożądaną wielkość i kształt.

Fornir kamienny na flizelinie – poznaj jego wszechstronne zastosowanie.

Tapeta z kamienia na flizelinie wyróżnia się unikatowym wyglądem, ponieważ każdy fragment ma różnorodną i niepowtarzalną fakturę. Ten wyjątkowo plastyczny materiał może być wykorzystywany do oklejania mebli, drzwi czy też kominków.Tapeta kamienna na flizelinie może ozdabiać szafki w kuchni, łazience, salonie lub przedpokoju. Fornir kamienny na flizelinie możesz także przykleić na ścianie. Warto wspomnieć, że ta gustowna dekoracja jest także niezwykle łatwa w montażu. W tym celu należy przyciąć fornir do odpowiedniej wielkości nożycami , a następnie przykleić klejem do tapet. Fornir kamienny na flizelinie – zalety. Fornir kamienny na flizelinie to produkt, który posiada wiele zalet. Przede wszystkim jest to naturalny bardzo solidny produkt, który z łatwością dostosujesz do każdego pomieszczenia również w biurach, hotelach i restauracjach. Pośród najważniejszych zalet forniru kamiennego na flizelinie warto wymienić: elastyczność, nawet bez podgrzewania, dzięki której idealnie układa się na łukach i obłych powierzchniach

 

Zalety Forniru na Flizelinie

  • cienki, lekki
  • odporny na wodę, wilgoć i zanieczyszczenia
  • łatwy w pielęgnacji
  • prosta obróbka i intuicyjny montaż
  • można kleić dowolnym klejem do tapet
  • możliwość cięcia nożyczkami
  • zróżnicowana kolorystyka
  • idealny do oklejania mebli
  • możliwość klejenia na ścianach
  • fornir składa się z warstwy kamienia, kleju oraz podkładu z warstwy flizeliny bawełnianej

Prawidłowo położony fornir kamienny będzie stały i doskonale posłuży Ci przez lata. Dzięki temu materiałowi wykończeniowemu uzyskasz efekt, o jakim zawsze marzyłeś. Jest to materiał, który pozwoli Ci zaaranżować piękną i funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Waga1 kg