Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir na flizelinie » Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm Tkanina

Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,2 cm Tkanina

SKU: 386D-570B8_20221214171733 Kategoria:

Fornir kamienny na flizelinie to ciekawe rozwiązanie do modnych i nowoczesnych wnętrz. Stosując ten wszechstronny materiał wykończeniowy, możesz wyczarować wiele gustownych aranżacji, które znakomicie sprawdzą się w pomieszczeniach każdego typu. Masa zastosowań i liczne zalety powodują, że fornir kamienny na flizelinie cieszy się coraz większą popularnością wśród klientów. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Fornir kamienny na flizelinie – czym jest i jak powstaje?

Fornir kamienny to rodzaj cienkiej okładziny produkowanej z kamienia naturalnego. Jest to elastyczny i miękki w dotyku produkt. Jego unikalna struktura sprawia, że bez problemu dopasowuje się do różnych powierzchni. Do wytworzenia forniru kamiennego wykorzystuje się wiele rodzajów skał, co pozwala uzyskać zasobną gamę kolorystyczną. Proces wytwarzania tego materiału polega na rozgrzaniu wybranego kamienia palnikiem. Gdy struktura kamienia odpowiednio się rozluźni, jest pokrywana klejem oraz wzmocniona warstwą flizeliny bawełnianej. Uzyskany w ten sposób materiał musi dobrze przeschnąć. Następnie arkusze należy poddać odpowiedniej obróbce, aby otrzymać pożądaną wielkość i kształt.

Fornir kamienny na flizelinie – poznaj jego różnorodne zastosowanie.

Tapeta kamienna na flizelinie wyróżnia się unikalnym wyglądem, ponieważ każdy fragment ma odmienną i niepowtarzalną fakturę. Ten wyjątkowo sprężysty materiał może być wykorzystywany do wykończenia mebli, drzwi czy też kominków.Tapeta kamienna na flizelinie może udekorować szafki w kuchni, łazience, salonie lub przedpokoju. Fornir kamienny na flizelinie możesz także przykleić na ścianach. Warto podkreślić, że ta gustowna dekoracja jest także niezwykle prosta w montażu. W tym celu wystarczy przyciąć fornir do odpowiedniej wielkości nożycami , a kolejno przykleić klejem do tapet. Fornir kamienny na flizelinie – zalety. Fornir kamienny na flizelinie to produkt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to naturalny bardzo wytrzymały materiał, który z łatwością dopasujesz do każdego wnętrza również w biurach, hotelach i restauracjach. Wśród najważniejszych zalet forniru kamiennego na flizelinie warto wymienić: elastyczność, nawet bez podgrzewania, dzięki której idealnie układa się na łukach i obłych powierzchniach Zalety Forniru na Flizelinie

  • cienki, lekki
  • odporny na wodę, wilgoć i zanieczyszczenia
  • bardzo łatwa pielęgnacja
  • łatwa szybka obróbka i montaż
  • można kleić dowolnym klejem do tapet
  • możliwość cięcia nożyczkami
  • bogata kolorystyka
  • główne zastosowanie w oklejaniu mebli
  • można kleić na ścianach
  • fornir składa się z warstwy kamienia, kleju oraz podkładu z warstwy flizeliny bawełnianej

Prawidłowo położony fornir kamienny będzie stały i doskonale posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu materiałowi wykończeniowemu uzyskasz efekt, o jakim zawsze marzyłeś. Jest to materiał, który pozwoli Ci zaaranżować piękną i funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Waga1 kg