Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir na flizelinie » Fornir kamienny Line Black 244x122x0,2 Tkanina

Fornir kamienny Line Black 244x122x0,2 Tkanina

SKU: 386D-570B8_20221214172909 Kategoria:

Tapeta kamienna na flizelinie to doskonałe rozwiązanie do stylowych i nowoczesnych wnętrz. Stosując ten uniwersalny element wykończeniowy, możesz wyczarować wiele gustownych aranżacji, które doskonale sprawdzą się w wnętrzach każdego typu. Bogactwo zastosowań i liczne zalety powodują, że tapeta z kamienna na flizelinie cieszy się coraz większą popularnością wśród nabywców. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Fornir kamienny na flizelinie – czym jest i jak powstaje?

Fornir kamienny to rodzaj cienkiej okładziny pozyskiwanej z kamienia naturalnego. Jest to giętki i miękki w dotyku materiał. Jego innowacyjna struktura sprawia, że bez problemu dopasowuje się do różnych powierzchni.
Do wytworzenia tapety kamiennej wykorzystuje się mnóstwo rodzajów skał, co pozwala pozyskać różnorodną gamę kolorystyczną. Proces produkowania tego materiału/surowca polega na ogrzaniu wybranego bloku skalnego palnikiem. Gdy struktura kamienia odpowiednio się rozluźni, jest pokrywana klejem oraz wzmocniona warstwą flizeliny bawełnianej. Wytworzony w ten sposób produkt musi dobrze przeschnąć. Kolejno arkusze należy poddać odpowiedniej obróbce, aby pozyskać pożądaną wielkość i kształt.

Fornir kamienny na flizelinie – poznaj jego wszechstronne zastosowanie.

Fornir kamienny na flizelinie wyróżnia się unikalnym wyglądem, ponieważ każdy fragment ma różnorodną i niepowtarzalną fakturę. Ten wyjątkowo plastyczny materiał może być wykorzystywany do oklejania mebli, drzwi czy też kominków.Tapeta kamienna na flizelinie może udekorować szafki w kuchni, łazience, salonie lub przedpokoju. Fornir kamienny na flizelinie możesz także wykleić na ścianach. Warto wspomnieć, że ta gustowna dekoracja jest także niezwykle łatwa w montażu. W tym celu należy przyciąć arkusz forniru do odpowiedniej wielkości nożycami , a kolejno przykleić klejem do tapet.

Fornir kamienny na flizelinie – zalety.

Fornir kamienny na flizelinie to produkt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to naturalny bardzo trwały produkt, który z łatwością dostosujesz do każdego wnętrza również w biurach, hotelach i restauracjach. Pośród najważniejszych zalet forniru kamiennego na flizelinie warto wymienić:
elastyczność, nawet bez podgrzewania, dzięki której idealnie układa się na łukach i obłych powierzchniach

Zalety Forniru na Flizelinie

  • cienki, lekki
  • odporny na wodę, wilgoć i zanieczyszczenia
  • bardzo łatwa pielęgnacja
  • prosta obróbka i intuicyjny montaż
  • można kleić dowolnym klejem do tapet
  • można ciąć nożyczkami
  • bogata kolorystyka
  • idealny do oklejania mebli
  • możliwość klejenia na ścianach
  • fornir składa się z warstwy kamienia, kleju oraz podkładu z warstwy flizeliny bawełniane

Prawidłowo położony fornir kamienny będzie stały i doskonale posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu materiałowi wykończeniowemu stworzysz efekt, o jakim zawsze marzyłeś. Jest to produkt, który pozwoli Ci stworzyć piękną i funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Waga31 kg