Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir na flizelinie » Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 Tkanina

Fornir kamienny Silver Grey 244x122x0,2 Tkanina

SKU: 386D-570B8_20221214170930 Kategoria:

Fornir kamienny na flizelinie to innowacyjne rozwiązanie do stylowych i nowoczesnych wnętrz. Stosując ten uniwersalny produkt wykończeniowy, możesz wyczarować tysiące stylowych aranżacji, które wyśmienicie sprawdzą się w pomieszczeniach każdego typu. Setki zastosowań i liczne zalety powodują, że fornir kamienny na flizelinie cieszy się coraz większą popularnością wśród nabywców. A co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Fornir kamienny na flizelinie – czym jest i jak powstaje?

Fornir kamienny to rodzaj cienkiej okładziny wytwarzanej z bloków skalnych. Jest to giętki i miękki w dotyku produkt. Jego niepowtarzalna struktura sprawia, że bez problemu dopasowuje się do różnych powierzchni. Do produkcji forniru kamiennego wykorzystuje się wiele rodzajów skał, co pozwala pozyskać zasobną gamę kolorystyczną. Proces wytwarzania tego materiału polega na rozgrzaniu wybranego bloku skalnego palnikiem. Gdy struktura surowca odpowiednio się rozluźni, jest pokrywana klejem oraz wzmocniona cienką warstwą flizeliny bawełnianej. Pozyskany w ten sposób produkt musi dobrze się wysuszyć. Kolejno arkusze trzeba poddać odpowiedniej obróbce, aby otrzymać pożądaną wielkość i kształt.

Fornir kamienny na flizelinie – poznaj jego różnorakie zastosowanie.

Tapeta z kamienia na flizelinie wyróżnia się unikalnym wyglądem, ponieważ każdy arkusz ma inną i niepowtarzalną fakturę. Ten wyjątkowo plastyczny materiał może być wykorzystywany do wykończenia mebli, drzwi czy też kominków.Tapeta kamienna na flizelinie może ozdobić szafki w kuchni, łazience, salonie lub przedpokoju. Fornir kamienny na flizelinie możesz także przykleić na ścianach. Warto podkreślić, że ta stylowa dekoracja jest także niezwykle łatwa w montażu. W tym celu wystarczy przyciąć arkusz do odpowiedniej wielkości nożycami , a kolejno przykleić dowolnym klejem do tapet. Fornir kamienny na flizelinie – zalety. Fornir kamienny na flizelinie to produkt, który ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to naturalny bardzo trwały produkt, który z łatwością dopasujesz do każdego wnętrza również w biurach, hotelach i restauracjach. Pośród najważniejszych zalet forniru kamiennego na flizelinie warto wymienić: elastyczność, nawet bez podgrzewania, dzięki której idealnie układa się na łukach i obłych powierzchniach Zalety Forniru na Flizelinie

  • cienki, lekki
  • odporny na wodę, wilgoć i zanieczyszczenia
  • łatwy w pielęgnacji
  • łatwa szybka obróbka i montaż
  • można kleić dowolnym klejem do tapet
  • możliwość cięcia nożyczkami
  • bogata kolorystyka
  • idealny do oklejania mebli
  • możliwość klejenia na ścianach
  • fornir składa się z warstwy kamienia, kleju oraz podkładu z warstwy flizeliny bawełnianej

Prawidłowo położony fornir kamienny będzie odporny i doskonale posłuży Ci przez wiele lat. Dzięki temu materiałowi wykończeniowemu stworzysz efekt, o jakim zawsze marzyłeś. Jest to materiał, który pozwoli Ci zaaranżować piękną i funkcjonalną przestrzeń dla całej rodziny.

Waga31 kg