Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Płytki wymiarowe 3d

Płytki wymiarowe 3d

Na co zwrócić uwagę, podczas wybierania płytek 3D? Przede wszystkim warto mieć na uwadze nowoczesność płytek, ponieważ cecha ta decyduje o późniejszym stylu wnętrz, w których płytki zostaną ułożone. Płytki 3D zdobywają coraz większą popularność wśród architektów, stanowią też inspirację dla osób urządzających domu. Płytki 3D nazywane są również wypukłymi lub strukturalnymi, jednak najpopularniejsze jest miano płytek 3D

Technologia 3D – co należy wiedzieć? 

Dotąd hasło 3D kojarzyło się wszystkim wyłącznie z kinem i filmami. Ostatnimi czasy technologia 3D jest jednak coraz częściej wykorzystywana do produkcji wielu przedmiotów, z których korzystamy na co dzień. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym polega ta technologia. 3D polega na uzyskaniu iluzji głębi w obrazie, jaki widzimy. Widzenie przestrzenne, pozwala uzyskać niezwykłe wrażenia wizualne, nie tylko na ekranie kinowym, ale też na ścianach w naszych domach, wyłożonych płytkami 3D. dzięki technologii 3D, siedząc wygodnie w fotelu na sali kinowej, mamy wrażenie uczestniczenia w tym, co rozgrywa się na ekranie. Płytki 3D ułożone na ścianach nadają wnętrzu zupełnie inny charakter, sprawiając wrażenie głębi. 

Płytki 3D – zalety

Jeśli chodzi o zalety płytek 3D, to można ich wymienić naprawdę wiele. Płytki te wyróżniają się intensywnymi kolorami, ciekawymi wzorami i oryginalną strukturą. W płytkach tych można zaobserwować interesującą grę światła. Płytki idealnie nadają się na ściany i podłogi, mogą być wykorzystywane nie tylko, jako element praktyczny wyposażenia wnętrza, ale też jako dekoracja. Płytki stanowią doskonałą ozdobę każdego wnętrza. Osoby, którym zależy na tym, by płytki idealnie zlały się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza, powinny sięgnąć po rozwiązanie w stonowanym, delikatnym kolorze, który nie będzie zaburzał aranżacji. Płytki można wykorzystać w kuchni lub łazience, ułożone w całym pomieszczeniu, nadadzą mu charakter. 

Gdzie układać płytki 3D? 

Rozwiązanie to nadaje sie do niemal każdego pomieszczenia. Płytki wyglądają dobrze zarówno na podłodze, jak i na ścianach, można nimi wyłożyć także schody. Płytki 3D odmienią każde wnętrze, dodając mu indywidualnego charakteru. Technologia 3D, optycznie powiększy małą przestrzeń, dając wizualne złudzenie głębi. Coraz popularniejsze są również płytki o pofalowanej strukturze, dzięki którym można na ścianach uzyskać efekt morskich fal. Interesujące efekty wizualne, jakie można uzyskać dzięki płytkom 3D, sprawiają, że rozwiązanie to wykorzystywane jest do wzbogacania również innych pomieszczeń w domu, takich jak: kuchnia, przedpokój, czy nawet salon.  Płytki idealnie sprawdzą się nie tylko w nowoczesnym wnętrzu, ale również w tym, urządzonym w myśl stylu klasycznego. Pełna uniwersalność to cecha, która w dużym stopniu decyduje o popularności technologii 3D zastosowanej do stworzenia niezwykłych, pełnych uroku płytek do wnętrz. Po płytki 3D sięgają wszyscy, którym zależy nie tylko na funkcjonalnych, ale też na ładnych wnętrzach, pełnych niezwykłej gry światła. 

Sprawdź również – czerń i biel w łazience

Podobne wpisy