Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Mały balkon w bloku – jak go urządzić

Mały balkon w bloku – jak go urządzić

W momencie, gdy pogoda za oknem robi się coraz bardziej sprzyjająca, warto wyjść na balkon i odetchnąć świeżym powietrzem. Na pewno przebywanie na balkonie będzie przyjemniejsze w momencie, gdy ta przestrzeń będzie w odpowiedni sposób udekorowana. Jak wykonać prawdziwą metamorfozę balkonu? Dowiedz się już teraz!

Aranżacja balkonu o małych wymiarach

Urządzanie mieszkania to nie tylko zmiana wystroju kuchni, salonu czy też łazienki. To również proces, w który należy włączyć balkon. Jest on integralną częścią mieszkania, która powinna odpowiednio współgrać z całą resztą.

W jaki sposób zaprojektować balkon?

Aranżacja balkonu w ciekawy sposób tylko na pozór wydaje się łatwym zadaniem. W rzeczywistości należy mocno się natrudzić, aby wykorzystać tą małą powierzchnię w jak największym stopniu. Tutaj należy wykazać się zarówno sprytem, jak i sporą wyobraźnią. Tylko dzięki tym cechom uda nam się sprawić prawdziwą rewolucję na malutkim balkonie. W jaki sposób dokładnie to wykonać? W tym celu warto stosować się do znanej zasady, a więc “mniej znaczy więcej”. Sprawi to, że wyjątkowo zaaranżowana przestrzeń będzie idealnym kącikiem, aby w niedzielne popołudnie wypić smaczną kawę oraz przeczytać interesująca książkę. Aranżacja balkonu w sposób minimalistyczny powinna idealnie się prezentować, gdy zostanie odpowiednio wykonana. Warto więc w dużym stopniu przyłożyć się do starannego doboru materiałów oraz przemyślanego ich połączenia.

Urządzenie balkonu o małych wymiarach w bloku

Mieszkanie z balkonem w bloku często zlokalizowane jest tuż przy ruchliwej ulicy. W takim przypadku należy skupić się na otoczeniu i podejść do całego tematu w sposób jak najbardziej spójny. Dzięki temu dopasowanie dodatków będzie łatwiejsze. Dobrym przykładem mogą być balkony, które wyróżniają się dużą ilością pięknych roślin i kwiatów.

Ciekawym rozwiązaniem jest montaż na bocznej ścianie pergoli z drewna, gdzie będzie znajdował się bluszcz. Warto nasycić balkon w jak największym stopniu zielenią, dzięki czemu przestrzeń będzie oddziaływała na nas w sposób relaksacyjny. Warto w jak największym stopniu postarać się, aby odtworzyć prawdziwą atmosferę lasu. Sztuczna trawa nie jest problemem, a pozwoli nam zapomnieć o miejskim zgiełku.

Współczesny styl

Wystrój na miarę lasu nie jest dla Ciebie? W takim razie warto rozważyć minimalizm, który wyróżniał będzie się designerskimi dodatkami. Sprawdzą się tutaj dobrze doniczki o nowoczesnym wyglądzie i ciekawej fakturze. Warto również rozważyć zastosowanie szkła, np. w formie stolika do kawy, który będzie posiadał szklaną górę.  Ponadto wszelkie dodatki powinny wyróżniać się nieco kanciastą formą, natomiast ilość elementów sama w sobie nie powinna być zbyt duża. W przypadku, gdy chcemy zakupić doniczki, to powinny one być raczej gładkie, aby nie wyróżniać się zbytnio swoimi wzorami oraz fakturą. Tutaj również warto zadbać o spójność całego wystroju, nawet jeśli ma być to minimalistyczny industrializm. Dzięki temu sprawimy, że mały balkon pomimo swojego minimalizmu, będzie miejscem, w którym miło będzie nam się spędzać czas w ciągu dnia, jak i nocą. Oprócz tego wszelkie cechy wspólne zawsze są bardzo pożądane. Warto pamiętać, że równie dobrym rozwiązaniem są również małe lampki czy też obrazy. Nadają one przytulnego i kameralnego charakteru. Wieczór w takim otoczeniu na pewno będzie wyjątkową chwilą. Sprawdź co bardziej pasuje do Twojego balkonu – styl rustykalny czy kolonialny

Podobne wpisy

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.