Oceanstone.pl » Blog » Porady » Jakie wybrać płytki do przedpokoju

Jakie wybrać płytki do przedpokoju

Przedpokój i płytki to unikalne połączenie

Położenie płytek w przedpokoju to niesamowita wygoda. Takie połączenie sprawdzi się zarówno w małych przestrzeniach mieszkań jak i idealnie wkomponuje się do dużych domów. Płytki posiadają taką zaletę, że bez przeszkód można je ułożyć na ścianie i wkomponować w innym stylu na podłodze. Płytki to różnorodność oraz wyjątkowa funkcjonalność. Atut ten docenią szukający wygody oraz ułatwień podczas wykonywania codziennych obowiązków. Płytki różnią się wzorem i przeznaczeniem od nowoczesnego gresu i jego unikalnych aranżacji po płytki w barwach ceglanych czy całkiem szarych ocieni.

Podłoga pełna gracji


Przedpokój podobnie jak cały dom często jest uznawany za miejsce, gdzie wita się gości, stąd też niejako można uznać, że stanowią one swoistą wizytówkę tego jak dobrze chcielibyśmy przywitać gości. Położenie pięknych płytek w przedpokoju oprócz waloru towarzyskiego ma jednocześnie plus w postaci dodatkowej ochrony pomieszczenia. Jak często po ulewnym deszczu zdarza się wejść do mieszkania z mokrym, nierzadko brudnym od błota obuwiem zostawiając ślady na podłodze?. Płytki są ochroną przeciw takim nieprzyjemnym sytuacjom. Nie tylko są trwalsze i bardziej odporne na działanie warunków atmosferycznych, ale też nie reagują w kontakcie ze szkodliwymi czynnikami jak piasek czy woda, już nie mówiąc o łatwości czyszczenia w porównaniu z dywanami.

Płytki nie tylko na podłodze


Nie muszą się znajdować wyłącznie na podłodze i powodów, dla których znajdą zastosowanie również na ścianie jest mnóstwo. Podobnie jak w przypadku podłogi, płytki zapewniają ochronę, jaka jest nieporównywalnie większa, gdyby ściany pokrywała wyłącznie sama farba ochronna. Płytki nie brudzą się tak szybko, nie reagują na dotyk, nawet wtedy gdy oprzemy się o nią kilkakrotnie, a przy tym są znacznie solidniejsze w swojej postaci od farby. Postawienie mebli na ich tle nie wpłynie negatywnie na jakość ściany, na której nie powstaną w ten sposób brzydkie ślady po meblach i odbarwienia. Ich budowa pozwala także na spokój, gdy w domu przebywa pies lub dziecko, któremu trudno usiedzieć w miejscu. Płytki mają jeszcze ten atut, że z łatwością można je połączyć kolorem z farbą. To pozwoli na uzyskanie niecodziennej aranżacji przedpokoju.

Czym wyróżniają się płytki naścienne?

Nie da się ukryć, że wybór płytek naściennych jest ogromny. Nie ma tu mowy o nudnych, jednobarwnych ścianach. Estetyka jest tu kluczem, który dostarcza gamę możliwości wybrania takiego układu barw, wzorów i stylów, by ostatecznie móc wybrać ten, który najbardziej odzwierciedla nasze gusta. Wybór może ograniczać się do spokojniejszych układów na wzór odwołań do naturalnych klimatów jak płytki drewnopodobne lub nieco bardziej surowe i kojarzące się z miejskim klimatem płytki barwy kamienia czy betonu. Sposobów do wybrania tego jedynego wzoru jest multum. Dla szukających czegoś zupełnie nowego sukcesem będzie zakup płytek na indywidualne zamówienie. Można je zamówić ze specjalnym nadrukiem lub nawet w formie odbitki ze zdjęcia. Płytki to jednak nie tylko kolory, ale też jakość ich wykonania.

Ochrona na lata

Niezaprzeczalną wygodą zastosowania płytek jest ich długowieczność. Płytki nie niszczą się tak szybko, nie odbarwiają się, a opieka nad nimi zajmuje chwilę. Wystarczy ściereczka z mikrofibry, płyn i już gotowe. Gotowe płytki posłużą na długie lata bez konieczności wprowadzania kolejnych remontów. To wygoda na wiele lat. Płytki antypoślizgowe są odporne na kurz i z łatwością można doprowadzić je do porządku. A gdy przyjdzie czas na zmianę, nawet nie trzeba ich usuwać. Wystarczy zwykłe malowanie lub dodanie nowych.

Sprawdź również

Kamień elewacyjny do salonu https://oceanstone.pl/kamien-elewacyjny-do-salonu

Jak urządzić mały balkon https://oceanstone.pl/maly-balkon-w-bloku-jak-go-urzadzic/

Jak urządzić łazienkę https://oceanstone.pl/jak-urzadzic-lazienke/

Podobne wpisy