Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Kolor czarny i biały w łazience

Kolor czarny i biały w łazience

Każde pomieszczenie w domu ma za zadanie pełnić jakąś funkcję. Są takie pokoje, bez których można się obyć i też takie, bez których właściwie ciężko byłoby żyć, m.in. takim pomieszczeniem jest łazienka. Codziennie z niej korzystamy, pomimo,że nie stanowi ona większości powierzchni naszego mieszkania. Niektórzy spędzają w niej więcej czasu, inni trochę mniej, jednak niezależnie od tego, ma ona być przede wszystkim praktyczna, ale dodatkowa dbałość o estetykę wnętrza, na pewno sprawi, że długie kąpiele staną się jeszcze bardziej przyjemniejsze. Zaprojektować łazienkę właściwie możesz sam, zdając się na intuicję i dopasowując wystrój wnętrza do swoich preferencji; jeśli jednak nie masz konkretnej wizji albo po prostu nie chcesz robić tego sam, możesz zawsze skorzystać z usług profesjonalistów, którzy znają się na tym i zaprojektują twoją łazienkę z uwzględnieniem tego, co lubisz.

Łazienka w czerni i bieli.

Biel to klasyka, kojarzona jest z czystością oraz delikatnością – idealnie nada się więc do łazienki. Oprócz tych cech dzięki np. białym ścianom pomieszczenie może stać się optycznie większe, co doskonale sprawdzi się w łazienkach o niewielkiej powierzchni. Jeśli pojawi się biel w pomieszczeniu, daje nam to bardzo duże pole do popisu; biały jest bardzo uniwersalnym kolorem, przez co wszystkie inne do niego pasują, dlatego można np. zmieniać dodatki kolorystycznie w zależności od pory roku. Sprawdź informacje o stylu kolonialnym

Od dawien dawna najbardziej znanym połączeniem z bielą jest kolor czarny. W społeczeństwie przyjął się on jako kolor kojarzący się z minimalizmem, elegancją oraz luksusowym życiem. Razem z białym tworzą największy kontrast pośród palety barw. To połączenie można nawet porównać z Yin i Yang, czarno białym filmem albo dniem i nocą. To zestawienie jest tak uniwersalne i ponadczasowe, że nada się do łazienki w każdym stylu, nowoczesnym, bardziej z lat 80, a może jeszcze z czasów przedwojennych, nieważne i tak czerń i biel będzie pasować.

Łazienka nowoczesna.

Zostając przy biało-czarnym wystroju, chcąc nadać naszej łazience nowoczesnego stylu, możemy utworzyć ciekawe kombinacje kolorystyczne, połączone z armaturą. Przykładowo do białych ścian i płytek możemy wstawić czarne elementy, które tym samym zostaną wyeksponowane; lub też na odwrót; co da nam nieco mroczniejszą wersję. Można też zamiast jasnej podłogi; przy białych ścianach, położyć czarne płytki, a meble łazienkowe wybrać ciemne lub jasne. Dodatkowo można pomyśleć także o połysku, czasami w sklepach są dostępne matowe płytki, do takiej czarnej terakoty, białe wyposażenie z połyskiem będzie wyglądać niezwykle oryginalnie i stylowo. Podsumowując, kolor czarny i biały to idealne połączenie do łazienki urządzonej w nowoczesnym stylu.

Łazienka retro.

Dla lubiących zupełnie inne klimaty niż wcześniej wspominane, mamy również trochę inspiracji. W łazienkach w stylu retro warto postawić na białe ściany, może być to zwykła farba albo bardziej ozdobna, biała cegła. Jeśli chodzi o armaturę dobrze oddadzą charakter dawnych lat meble dekoracyjne, również białe, stylizowane na wcześniejsze czasy. Podłoga w czarno – białą szachownicę, większa, czy mniejszą, idealnie wpasuje się w klimat pomieszczenia. W łazience w stylu retro ważne, żeby dominował kolor biały, a czarny był tylko dodatkiem, użyty np. jako ciemne ramy, ręczniki, czy krany. Pomimo, że taka łazienka będzie odwzorowywała charakter pomieszczeń z dawnych lat, to dzięki zastosowaniu ponadczasowych kolorów (bieli i czerni) będzie ona modna przez cały czas, zachowując przy tym swoją niepowtarzalność.

Sprawdź również – styl rustykalny

Podobne wpisy

2 komentarze

Możliwość komentowania została wyłączona.