Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Płytki ceramiczne imitujące kamień

Płytki ceramiczne imitujące kamień

Płytki jak kamień. Godne uwagi pomysły na wykończenie wnętrz 

Płytki jak kamień to godna uwagi, atrakcyjna cenowo propozycja do wykorzystania zamiast prawdziwych kamieni. To propozycja nie tylko tańsza, ale także i lżejsza. Odpowiednio dobrane sprawiają wrażenie naturalnych. Płytki jak kamień dostępne są w wielu rozmiarach i strukturach, a za ich wykorzystaniem możemy osiągnąć efekt zbliżony do tego, przy użyciu kamiennych bloków. Ulokować można je na ścianach, podłogach czy tarasach, czyli w każdym miejscu, w którym liczymy na oryginalny, piękny efekt. 

Płytki jak kamień – świetna imitacja 

Słowo “imitacja” nie powinno w tym przypadku odstraszać. Kamienne płyty bardzo często są nie do odróżnienia dla laika i wyglądają bardzo podobnie do kamienia naturalnego, zarówno w kwestii struktury czy koloru. Dodatkowo jest to szansa na zaoszczędzenie pewnej sumy pieniędzy i uniknąć dużych wydatków. Koszt kamienia prawdziwego to ok. 200 złotych za 1m2, gdy decydujemy się na najwyższej jakości produkt. Z kolei ich imitację, płytki jak kamień, otrzymać możemy już w cenie kilkudziesięciu złotych za 1m2. 

Jak dobierać kolory w łazience https://oceanstone.pl/kolor-czarny-i-bialy-w-lazience/

Gdzie wykorzystywać płytki jak kamień? 

Odpowiedź jest prosta: nie ma ograniczeń. Zgodnie z zaleceniami producenta należałoby, kierując się względami estetycznymi, wykorzystać je w miejscach, w których wyeksponowane są na częstszy dotyk czy uszkodzenia. Właśnie w takich miejscach powinny pasować idealnie. Będąc bardziej dokładnym, sprawdzają się świetnie w miejscach w których niewystarczającym jest tylko pomalowanie ściany. Nie jest to jednak jedyne możliwe do wykorzystania miejsce. Płytki wyglądające jak kamień o wielkości dużych bloków są nie tylko praktyczne, ale posiadają także wiele innych zalet. Wybierane są przez osoby, które dbają o nietuzinkowy wystrój wnętrz. Przeglądając niektóre z aranżacji ciężko przejść koło nich obojętnie, wyglądają cudownie i potrafią zachwycić. W związku z powyższym, ten rodzaj płytek jest idealny do ścian salonów czy tarasów.

Płytki jak kamień a opinia ekspertów 

Zgodnie z zdaniem ekspertów płytki imitujące kamień mają wiele zalet, oto niektóre z nich:

  • wysoka naturalność i estetyka wyglądu
  • cechuje je trwałość i odporność na brud i uszkodzenia fizyczne
  • łatwość w układaniu
  • nie przyjmują kurzu
  • są zdecydowanie lżejsze od kamienia
  • płytki rektyfikowane umożliwiają ukrycie miejsc ich złączeń
  • są uniwersalne, pasują niemal do każdej aranżacji

Jeśli chodzi o wykorzystanie do dowolnych aranżacji to warto pamiętać, że płytki te świetnie wyglądają w tych wnętrzach, w których stawia się na naturalność. To właśnie dlatego zyskały swoją popularność w stylu skandynawskim. Stosowanie są jednak nie tylko w tym stylu, ale także w wnętrzach nowoczesnych lub industrialnych. Szeroki asortyment płytek powoduje, że można wybrać odpowiedni dla siebie rodzaj do każdej przestrzeni. Nie tylko gdy chodzi nam o ściany, ale także w przypadku ich wykorzystania na podłogach. Płytki kamieniopodobne to wyśmienity wybór do wykończenia przestrzeni dookoła domu czy tarasu. 

Styl kolonialny w mieszkaniu https://oceanstone.pl/styl-kolonialny-w-mieszkaniu/

Gres w roli kamienia

Asortyment rynku płytek jak kamień jest obfity. Najczęściej możemy spotkać się z przypadkami gdy są one gresem, stworzone za pomocą najlepszych, najnowszych technologii w konsultacji z projektantami, przez co wyglądają jak dowolnie wybrany rodzaj kamienia. Najlepszymi rozwiązaniami jest marmur czy granit, za pomocą których dom staje się czymś wyjątkowym. Warto jednak śledzić trendy i możliwości na bieżąco, ponieważ rynek płytek kamieniopodobnych ciągle się rozwija. Decydując się na gres, który wyglądem przypomina marmur i jest stosowany do wykładania podłóg należy pamiętać o doborze takiego, który jest antypoślizgowy. W przypadku płytek imitujących kamień wykorzystywanych do wyłożenia takich przestrzeni jak taras, balkon czy elewacja warto wybrać te, które są mrozoodporne i przeznaczone są do wykładania na zewnątrz domu.

Jakie wybrać płytki do przedpokoju https://oceanstone.pl/jakie-wybrac-plytki-do-przedpokoju

Podobne wpisy