Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Płytki geometryczne w Twoim domu

Płytki geometryczne w Twoim domu

Jak przyozdobić dom, by wyglądał gustownie, klasycznie i cieszył oko? Istnieje wiele koncepcji i motywów, które z powodzeniem można wykorzystać. Skupmy się w tym miejscu na płytkach geometrycznych. Ich wykorzystanie to idealny pomysł na podkreślenie wybornego smaku i charakteru pomieszczeń. Cóż na pierwszy rzut oka decyduje o ich wyjątkowości? Wyobraź sobie niesymetryczne rozmieszczone figury geometryczne, często w prostych barwach. Prawda, że taki design przyciąga uwagę? Spotkać je można wariancie dwukolorowym, kombinacją czerni i bieli. Położyć je można zarówno na podłodze, jak i również na ścianach.

Czym są płytki geometryczne?

Nazewnictwo jest nieprzypadkowe. Ma związek z geometrycznym wzornictwem cechującym omawiany rodzaj płytek. Spotkamy więc romby, koła, trójkąty, trapezy czy kwadraty. Taki design przyciąga wzrok. Geneza tego wzornictwa sięga lat 70. minionego stulecia. Mniej więcej od tego czasu trend ten wraca jak bumerang. 

Szerokie zastosowanie płytek geometrycznych

Z powodzeniem możemy wykorzystać ten element wykończenia w przypadku łazienek. Czarno-białe wzornictwo płytek położonych w tym przypadku podkreśli klasyczny styl łączący prostotę z finezją. Kombinacja kolorystyki oparta na czerni i bieli słynie z uniwersalizmu. Z powodzeniem możemy zastosować ceramiczne płytki geometryczne np. w kuchni lub salonie. Nie musimy ograniczać się tylko do przyozdobienia nimi ścian. Podłogi również mogą zostać wzbogacone o ten element. W sytuacji podjęcia decyzji związanej z zakupem płytek geometrycznych wskazany jest wyważony dobór dodatków. Mądrym posunięciem będzie postawienie na minimalizm. Neutralne tło i dodatki nie nazbyt nachalne pozwolą docenić piękno bijące z płytek. O czym warto wspomnieć, warto pokusić się o połączenie matowych płytek z błyszczącymi. Efekt takiego zabiegu będzie piorunujący.

Jak utrzymać porządek w mieszkaniu ? https://oceanstone.pl/jak-utrzymac-porzadek-w-mieszkaniu/

Różnorodne warianty płytek geometrycznych

Designerzy nabrali świeżej optyki na kwestię ułożenia płytek ceramicznych. Fascynującego kształtu nadaje zabieg polegający na zastosowaniu subtelnych, geometrycznie ściętych brzegów płytek. Połączenie barw jest rewelacyjnym rozwiązaniem. Poprzez umiejętną kombinację kolorów można zyskać wyborny efekt geometryczny.

Pomyślmy o łazience. Aplikacja płytek geometrycznych w tym pomieszczeniu wpłynie na jego odbiór. Zwiększy optycznie łazienkę lub przeciwnie, wypełni naddatek powierzchni. 

Do niedawna najczęściej spotykanym wariantem kolorystycznym była synteza czerni i bieli. Z biegiem czasu pojawiły się inne warianty kolorystyczne. Dekoratorzy wnętrz coraz śmielej sięgają po płytki geometryczne o kolorze zielonym i błękitnym. Taki sposób dekorowania pomieszczeń cenią sobie np. hiszpańscy projektanci. Sama geometria im nie wystarcza. Postanowili poszerzyć swoje zainteresowanie o nietuzinkowe rozwiązanie producentów. Mowa tu o postarzanych płytkach geometrycznych.

Kuchnia w stylu rustykalnym https://oceanstone.pl/kuchnia-w-stylu-rustykalnym/

Świeże spojrzenie na design – płytki geometryczne postarzane

Płytki geometryczne cieszą się powodzeniem od kilku dekad. Potrafią w zadziwiający sposób łączyć tradycyjny design z modernistycznym. Inspirujący charakter podziałał na wspomnianych powyżej hiszpańskich projektantów. Wdrożyli oni do swych projektów dekoratorskich zniewalający efekt postarzania płytek. Daje to wiele, ponieważ przywodzi na myśl długoletnią historię owych płytek. Pomieszczenie z tak wykorzystanym elementem wizualnym ma duszę. Kwintesencja wspomnianej operacji designerskiej widoczna jest na poniższej fotografii. Poza ścianami wykorzystać je możemy na podłodze. Trendy wykończeniowe stale się zmieniają, ale obecnie na fali jest styl vintage. Wykorzystaj płytki geometryczne postarzane i przekonaj się o tym sam. Nie pasuje Ci, połączenie bieli i czerni? To żaden problem, ponieważ kolor niebieski i szałwiowy również jest dostępny. Pomieszczenie z tak udekorowanymi ścianami lub podłogą będzie wyglądać gustownie i atrakcyjnie.

Reasumując

Płytki geometryczne dają nam szerokie pole do popisu w kontekście gustownego zaaranżowania wnętrza. Cieszą wzrok i są użyteczne. Prostota, uniwersalizm, mix tradycji z nowoczesnością są na wyciągnięcie ręki. Możemy je w sposób łatwy wysprzątać i odrestaurować. Nie potrzebujemy drogich specyfików, by utrzymać je w czystości. Proste, szeroko dostępne detergenty nadadzą się w sam raz. Klasyczny charakter, jaki przydają wnętrzom płytki geometryczne, nie pozwolą się nimi znudzić.

Jakie płytki do biura wybrać https://oceanstone.pl/plytki-do-biura-jakie-wybrac

Podobne wpisy

Jeden komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.