Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Płytki do hotelu

Płytki do hotelu

Płytki są tym elementem wykończenia wnętrz, który idealnie pasuje do hotelu. Mają uniwersalne zastosowanie, a do tego nie są drogie, stąd bardzo często możemy je spotkać właśnie w hotelach. Nie tylko w łazienkach, ale także na korytarzach czy nawet w pokojach. A bardzo szeroki wybór ich różnych rodzajów oraz wariantów kolorystycznych daje dużą swobodę projektowania eleganckich wnętrz hotelowych.

Gdzie w hotelu można zastosować płytki?

Płytki w hotelu mogą pojawić się dosłownie wszędzie, właśnie ze względu na swoją uniwersalność. Możemy je spotkać nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Mogą witać gości już na schodach prowadzących do drzwi wejściowych do hotelu. W samym budynku bardzo często są spotykane w holu, gdzie od razu dodają klasy i szyku miejscu, sprawiając na hotelowych gościach dobre pierwsze wrażenie. Nierzadko pojawiają się także na ścianach w korytarzach, a większe formaty płytek dobrze wyglądają również w pokojach.

Płytki sprawdzają się w hotelowych warunkach także dzięki swojej wytrzymałości, która sprawia, że bardzo długo utrzymują nienaganny wygląd. Położone w holu czy na korytarzu muszą być bezpieczne dla osób, które będą po nich chodzić, stąd warto postawić na płytki antypoślizgowe.

Płytki w hotelowej łazience

Łazienka jest klasycznym miejscem, w którym kładziemy płytki. Tak jest również w hotelach. Ze względu na swoją specyfikę musi zawsze lśnić czystością, by robić dobre wrażenie na gościach. Elegancko wykończona łazienka od razu podnosi komfort pobytu w pokoju, dając poczucie luksusu. To w głównej mierze właśnie od płytek zależy to, jaki efekt wywrze na osobie wynajmującej pokój łazienka. Bardzo szeroki wybór oferowanych na rynku produktów sprawia, że można dobrać najlepiej komponujące się pod względem estetycznym, ale warto też pamiętać o walorach praktycznych. Wiadomo, że łazienka musi być często myta i dezynfekowana, stąd istotne jest, by wybierać płytki odporne na działanie związków chemicznych obecnych w detergentach oraz na zarysowania mogące się pojawić podczas czyszczenia.

Płytki w kuchni

Goście rzadko mają styczność z hotelową kuchnią, ale nie oznacza to, że nie trzeba zadbać o jej wnętrze. Płytki od wielu lat właśnie w kuchniach sprawdzają się znakomicie i nie ma tu większego znaczenia czy mówimy o domu, czy o hotelu. Wiadomo, że taką powierzchnię znacznie łatwiej jest utrzymywać w czystości i do tego stanu ją doprowadzić, gdy zostanie zabrudzona. Jako że w tym przypadku również bardzo często mamy do czynienia z myciem i szorowaniem, to także płytki kuchenne należy dobierać w taki sposób, by gwarantowały duży stopień odporności na zarysowania i środki chemiczne.

Na zewnątrz hotelu

Płytki pojawiają się nie tylko w samych hotelach, ale także na zewnątrz. Dobrym przykładem są wszelkie strefy wypoczynkowe, takie jak basen czy alejki. W każdym przypadku należy dobierać produkty pasujące do potrzeb. Jeśli chodzi o basen, będą to zawsze płytki antypoślizgowe, które zapewniają bezpieczniejsze i komfortowe korzystanie z tego udogodnienia. Odpowiednio do basenu dobiera się też zazwyczaj barwę zastosowanych płytek. Klasycznym wyborem są odcienie błękitu lub szarości. W okołohotelowych alejkach kolory można dobierać według uznania, np. dopasowując je do barwy elewacji budynków, za to jeśli chodzi o materiał, to ze względu na stałe narażenie na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, powinien być jak najbardziej wytrzymały. Trudno więc o lepszy pomysł niż zastosowanie gresu, który w dodatku jest niezwykle elegancki.

Płytki na balkonach

Balkon czy taras również jest miejscem mocno narażonym na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, stąd bardzo dobrze sprawdzi się na nim odporny zestaw płytek. To idealne połączenie estetyki z funkcjonalnością, bo pozwala długo cieszyć się swoim znakomitym wyglądem. Płytki przez długi czas zachowują wygląd nowości, nawet jeśli są poddane działaniu deszczu, śniegu czy mrozu. Na wszystkich powierzchniach na zewnątrz budynku zawsze dobrze położyć płytki odporne na mróz.

Płytki na ścianach? Dlaczego nie!

Zastosowanie płytek w hotelu nie musi się ograniczać wyłącznie do podłóg. Wręcz przeciwnie. Ściany także znakomicie wyglądają z takim wykończeniem. Tu najlepszym wyborem są płytki wielkoformatowe, które umieszczone na ścianach dodają klasy zarówno hotelowym pokojom, jak i holowi. W dodatku jest to rozwiązanie niezwykle wręcz trwałe, więc świetnie sprawdzające się w każdej przestrzeni, z której regularnie korzysta wiele osób. W dodatku gwarantują łatwe utrzymanie czystości, bo aby przywrócić ich naturalny blask wystarczy regularnie myć je przy użyciu zwykłego detergentu.

Czy płytki pasują do hotelu?

Płytki nie są sposobem wykończenia wnętrz zarezerwowanym tylko dla mieszkań i domów. Do hotelu pasują świetnie, łącząc w sobie najwyższy poziom elegancji z funkcjonalnością i trwałością gwarantującą ich długoletnie użytkowanie. Ich uniwersalność sprawia, że można je zastosować właściwie w każdym wnętrzu, a także wokół hotelu, robiąc od razu dobre wrażenie na klientach. Do tego są rozwiązaniem niedrogim, a zatem łatwym do zastosowania w dużej skali.

Sprawdź również – granit czy konglomerat

Podobne wpisy