Oceanstone.pl » Blog » Inspiracje » Płytki imitujące cegłę

Płytki imitujące cegłę

Płytki imitujące cegłę – świetny rozwiązanie do wnętrza domu

Płytki, które imitują cegłę, są coraz popularniejszym rozwiązaniem. Nadają się nie tylko na zewnątrz, ale także do wnętrza domu. Są przede wszystkim tanie oraz ekologiczne. To w pełni nowoczesny materiał wykończeniowy dla wszystkich osób, które szukają nowych, sprawdzonych rozwiązań. Płytki jak cegła wprowadzą pożądany klimat do pomieszczenia. Klienci najczęściej decydują się na te rodzaje kafelków, które najbardziej przypominają prawdziwą cegłę. Wtedy uzyskują styl bardzo ciepły. Mogą cieszyć się ze stworzonego pożądanego klimatu w ich mieszkaniach. Zwłaszcza, że inwestycja w tego typu materiały nie jest wygórowana, a wybór naprawdę ogromny.

Wnętrze oraz plener

Możliwość stosowania płytek we wnętrzu oraz na zewnątrz to ich bardzo duża zaleta. Niektórzy producenci wytwarzają płytki, które łącza wiele cech, np. estetykę i mrozoodporność. Mogą być zatem stosowane we wnętrzu domu oraz jako elewacja budynku. Takie rozwiązanie przynosi wiele zalet, ponieważ ten sam rodzaj płytek można zastosować niemal w każdym domowym zakamarku oraz dookoła budynku.

Stwórz oryginalny styl

Płytki jak cegła występują w bardzo wielu odmianach kolorystycznych. Nie brakuje przeróżnych wzorów. Są gładkie lub chropowate. Można zakupić płytki wielkości cegły lub nieco innego rozmiaru. Klient ma zatem okazję wybierania spośród bardzo wielu rodzajów. Można zakupić płytki, które będą niemal całkowicie przypominać naturalny produkt budowlany. Wszystko zależy od tego, jaki styl chce się osiągnąć – czy surowy czy ciepły.

Płytki, które rodzą mnóstwo pomysłów

Zastosowanie płytek cegłopodobnych jest bardzo szerokie. Można śmiało wykorzystać je w kuchni czy łazience. W salonie będą świetną dekoracją kominka czy wybranej ściany. Dobrze sprawdzą się jako dekoracja kolumny. Dzięki kafelkom imitującym cegłę można stworzyć styl rustykalny, industrialny czy loftowy. Na pewno dodadzą pożądanego charakteru każdemu pomieszczeniu. Wszystko zależy od Klienta i jego decyzji, co do wyboru wielkości płytek oraz ich struktury. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele odmian kafelków cegłopodobnych, więc każdy powinien znaleźć dla siebie idealny materiał wykończeniowy. Klienci cenią je nie tylko za estetyczny, robiący wrażenie wygląd. Ich zaletą jest przede wszystkim bardzo niska cena. To bardzo budżetowe rozwiązanie. Są odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, np. ścieranie, więc w połączeniu z estetyką to dla wielu jedyny słuszny wybór zakupowy. Kolejną zaletą jest wybór sposobu montażu. Można je układać z fugą lub bez fugi. Wiadomo jednak, że stosowanie fugi przyniesie lepszy, naturalniejszy efekt – niczym jak prawdziwa cegła.

Świetne pomysły na udekorowanie ścian

Płytki imitujące cegłę nadają się teoretycznie do każdego typu pomieszczenia. Warto jednak łączyć je z pewnymi elementami, ponieważ końcowy efekt będzie robił jeszcze większe wrażenie. Dobrym rozwiązaniem będzie zamontowanie płytek cegłopodobnych w towarzystwie takich materiałów, jak drewno czy beton. Można uogólnić tę grupę do materiałów naturalnych. Takie połączenia można stosować w takich pomieszczeniach domowych, jak kuchnia czy łazienka. Będzie to świetny sposób na stworzenie stylu z ciepłym klimatem. W nowoczesnym budownictwie bardzo często architekci decydują się na takie powiązania materiałów naturalnych z płytkami imitującymi cegłę. Młodzi ludzie są najczęściej zwolennikami tych połączeń, jednocześnie nawiązując do stylu pochodzącego z czasów ich dziadków.

Sprawdź również

Co to jest granit ? https://oceanstone.pl/co-to-jest-granit/

Płytki granitowe czy gresowe ? https://oceanstone.pl/plytki-granitowe-czy-plytki-gresowe/

Płytki imitujące kamień https://oceanstone.pl/plytki-ceramiczne-imitujace-kamien

Podobne wpisy