Oceanstone.pl » Blog » Porady » Jasne płytki podłogowe – jakie wybrać ?

Jasne płytki podłogowe – jakie wybrać ?

Jasne płytki podłogowe położone w salonie zapewniają mu elegancki wygląd. Na rynku jest bogata oferta tego rodzaju płytek w bardzo bogatej kolorystyce. Płytki stanowią praktyczne rozwiązanie, są trwałe, mocne, wyjątkowo odporne na odkształcenia mechaniczne. Żadne inne płytki jak jasne nie powiększą optycznie salonu i nie nadadzą mu tak wykwintnego wizerunku.

Szczególne walory jasnych płytek podłogowych

Duże płytki podłogowe w salonie pozwalają na wyłożenie powierzchni w taki sposób, że staję się ona optycznie większa, lśni i stwarza bardzo ciepły klimat do przebywania wewnątrz. Bardzo dobrym zestawieniem jest połączenie jasnych płytek podłogowych w salonie i kuchni. Prezentuje się  to doskonale jeśli przejście pomiędzy salonem i kuchnią jest luźne i obszerne. Lśniące płytki powiększają optycznie przestrzeń salonowo-kuchenną, mieszkanie lub dom wydają się o wiele większe, niż są w rzeczywistości. Planując płytki do kuchni i salonu warto rozważyć zakupienie zestawu w jednym kolorze. To duża oszczędność, a ponadto mniejszy problem. Tymi samymi płytkami wykłada się większą powierzchnię i uzyskuje doskonały efekt.

Niektórzy posuwają się jeszcze dalej – wykładają jasnymi płytkami podłogowymi kuchnię, salon i taras. To również praktyczne i efektowne rozwiązanie. Większa przestrzeń w domu wygląda jednolicie i bardzo przyjemnie dla oka. Wielu architektów wnętrz proponuje takie rozwiązania jako nowoczesne i ekonomiczne, a ponadto estetycznie wyglądające. Jasne płytki podłogowe są mrozoodporne, co umożliwia wykorzystywanie ich w przestrzeni przydomowej, właśnie na tarasie. Takie płytki doskonale również izolują akustycznie, dźwięki zewnętrzne są przez nie tłumione, podobnie jak dźwięk pochodzący z samego wnętrza pomieszczenia. Poza tym w aranżacjach salonowych, w których są wykorzystane takie materiały, jak marmur i drewno jasne płytki podłogowe mogą stanowić pewien rodzaj cementu, który spaja pozostałe elementy w jedną całość.

Płytki w roli cementu

Decydując się na jasne płytki w naszym salonie, możemy wybrać wiele wariantów i każdy z nich będzie właściwy. Jeżeli chcemy, aby płytki pełniły rolę cementu, należy wybrać płytki w odcieniu szarości. Ten kolor stworzy w salonie szczególny klimat i nada mu efektywnego wyglądu. Płytki wykorzystane jako cement stanowią doskonałe rozwiązanie. Mimo że odcień szarości wydaje się najlepszy, nie jest jedyną propozycją do salonu. Płytki w innych odcieniach, takich jak biel i beż równie efektownie się prezentują. Płytki, które przypominają cement, mają gładką powierzchnię, a wykończenie matowe. Dla miłośników płytek błyszczących dedykowane są płytki imitujące marmur.

Płytki a la marmur oraz kamień

Płytki przypominające marmur czarują swym eleganckim wyglądem, błyszczą jak prawdziwy marmur. W okresie letnim, gdy panuje wysoka temperatura, jasne płytki podłogowe dają chłód, kojarzą się z podłogami, jakie można zobaczyć w starożytnych budowlach. W ostatnich latach obserwuje się wzrost zwolenników płytek imitujących marmur i kamień. Najnowsze technologie pozwalają na oddanie w płytce o rozmiarach 60 na 60 cm oryginalności, jaką posiada marmur i kamień.

Płytki, posiadające odcienie jasne i ciepłe, dostępne są w wielu wzorach oraz motywach. Ich wizerunek czerpie inspirację z samej natury. Położenie takich płytek w salonie idealnie się wpisuje w styl minimalistyczny, który stanowi doskonałą dekorację salonu, pokreślą jego szczególny i wyjątkowy charakter. Płytki przypominające marmur i kamień nie należą do produktów drogich. Ich cena może być zaskoczeniem dla klientów. Zazwyczaj jest to kilkadziesiąt zł za metr kwadratowy (m2).

Płytki, które imitują drewno

Jasne płytki podłogowe, które do złudzenia przypominają drewno, również świetnie nadają się do salonu. Najlepsze z nich są te, które wyprodukowane zostały z gresu lub gresu szkliwowego. Ten drugi rodzaj płytek gresowych ma lśniącą powierzchnię. Posiadają naturalny wzór, z trudem można je odróżnić od drewna. Jasne płytki podłogowe jak drewniane są bardzo eleganckim rozwiązaniem w salonie, a do tego bardzo łatwo posprzątać taką podłogę. Doskonale się prezentują zarówno w wnętrzach nowoczesnych, jak i urządzonych w stylu rustykalnym.

Sprawdź również

Co to granit płomieniowany ? https://oceanstone.pl/granit-plomieniowany-co-to-takiego/

Płytki marmuropodobne https://oceanstone.pl/plytki-ceramiczne-podobne-do-marmuru/

Płytki imitujące cegłę https://oceanstone.pl/plytki-imitujace-cegle

Podobne wpisy