Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Seul White 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Seul White 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016173640 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Fornir kamienny to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, eleganckim wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna część to naturalny łupek, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – właściwości i zastosowanie

Cechą płyt fornirowych są duże rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir z kamienia – idealna okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest odporny na wodę i mróz, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej ekskluzywny i niebanalny charakter. Inną odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują oryginalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – tapeta z kamienia występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • Dobra cena – fornir we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość materiału – arkusz kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

,