Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir Kamienny Ocean Black 122×61
Promocja!

Fornir Kamienny Ocean Black 122×61

Fornir kamienny to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

SKU: 386D-570B8_20190105202019 Kategoria:

Kamienna tapeta – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia pozwala na zaadaptowanie naturalnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś wytrzymałym, ciężkim i nie podatnym na odkształcenia. Kamienne forniry są tego zupełnym przeciwieństwem, ponieważ są lekkie i bardzo elastyczne, co sprawia, że idealnie sprawdzają się w roli okładzin na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o ciekawych jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku kamiennego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele są grubości 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wskazać również:

  • trwałość – forniry kamienne są nad wyraz odporne na negatywne czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To powoduje, że stosuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale zarówno na zewnątrz.
  • elastyczność – fornir jest bardzo plastyczny, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wówczas ta zaleta staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promienie UV – bardzo dobrze znosi wystawienie na intensywne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są niebywale lekkie i dzięki swojej nieprzeciętnej cienkiej fakturze nie zajmują dużo miejsca. Ich dostarczenie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych produktów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Kamienny fornir ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta idealnie prezentować się będzie w pokoju dziennym czy sypialni, ale równie dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet obok umywalki lub prysznica.
W kuchni arkusze z kamiennej tapety sprawdzą się chociażby w miejscu pomiędzy blatem a górnymi szafkami zabudowy.
Fornir kamienny jest odporny na wyższe temperatury i może być stosowany jako nowoczesna okładzina na kominkach. Często wykorzystuje się go również na elewacjach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie zachowywał swój nienaganny wygląd przez lata. Aby tak było, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują odpowiednie mieszanki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

Jako iż panele z kamienia występują w wielu kolorach i strukturach, można je użyć zarówno w aranżacji wnętrz o stylistyce klasycznej, ale również tej bardzo współczesnej.Tak duża różnorakość forniru z kamienia powoduje, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian zwykłej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko niebywała i niespotykana estetyka, ale również trwałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
Długość

Szerokość

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

czarny

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

Typ kamienia

Rodzaj powierzchni

Miejsce stosowania

,

Zastosowanie

,

Format

122 x 61 cm