Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Line Black 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Line Black 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_LB_20220504144041 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Fornir kamienny to ogromnie wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, stylowym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia część to naturalny łupek, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale również tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są duże rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie mebli. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Kamienny fornir – idealna okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu artykułowi jest jedyny w swoim rodzaju – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy styl. Inną odmianą kamiennego forniru jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletamitapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • Optymalna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość forniru – arkusz kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,