Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Seul Macedonia 122x61x0,3 cm

Fornir kamienny Seul Macedonia 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to innowacyjny materiał dekoracyjny wykorzystywany do wnętrz i na zewnątrz

SKU: 386D-570B8-2_20210310132547 Kategoria:

Fornir kamienny – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia pozwala na przystosowanie naturalnych rozwiązań do aktualnych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, ciężkim i nie podatnym na odkształcenia. Kamienne forniry są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i bardzo elastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli tapet na elewacjach budynków.

Czym jest fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy materiał o zaskakujących jak na kamień właściwościach wytwarzany jest z bloku skalnego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze są grubości 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma szereg zalet, pośród których warto wspomnieć również:

 • trwałość – forniry są niezwykle wytrzymałe na negatywne czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
 • giętkość – fornir jest bardzo plastyczny, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wówczas ta zaleta staje się najlepiej widoczna.
 • odporność na promieniowanie słoneczne – dobrze znosi ekspozycję na mocne słońce, a sam fornir kamienny nie blaknie pod jego wpływem.
 • łatwość transportu – panele z fornirów są niebywale lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej strukturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.
 • Gdzie zastosować kamienną tapetę?

  Fornir kamienny ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta idealnie wypadać będzie w salonie czy w sypialni, ale równie dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z wilgocią, mało tego – dobrze zastosowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki lub prysznica.
  W kuchni arkusze z forniru sprawdzą się chociażby w miejscu pomiędzy blatem kuchennym a górną zabudową.
  Kamienny fornir jest wytrzymały na wyższe temperatury i może być używamy jako nowoczesna okładzina na kominkach. Powszechnie stosuje się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie trzymał swój perfekcyjny wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują odpowiednie środki do impregnacji i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

  Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

  Jako iż panele z kamienia występują w wielu kolorach i strukturach, można je użyć zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża rozmaitość forniru z kamienia powoduje, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce zwykłej tapety czy płytki ściennej. Za tym pomysłem przemawia nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również trwałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

  Waga15 kg
  Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
  Długość

  Szerokość

  Grubość

  3mm

  Sztuk w opakowaniu

  1

  Ilość m2 w opakowaniu

  0,72

  Kolor

  jasny, Kremowy, szary

  Waga 1 opakowania [kg]

  15

  Powierzchnia

  Naturalna

  Gatunek

  Typ kamienia

  Rodzaj powierzchni

  Miejsce stosowania

  ,

  Zastosowanie

  ,

  Format

  122 x 61 cm