Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Kamień elewacyjny » Kamień Elewacyjny Silver Grey 5×30 cm

Kamień Elewacyjny Silver Grey 5×30 cm

Kamień elewacyjny w formie pasków do dowolnej aranżacji ściany oraz elewacji. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych pasków elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

SKU: 8D12-61308_20200604095830 Kategorie: , ,

Paski kamienne

Paski kamienne dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny w paskach idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną 

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka 

– kamień na ogrodzenie Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 5×30 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.W poszukiwaniu najlepszych czy też najbardziej oryginalnych rozwiązań do wnętrz naszego mieszkania często mamy problem z podjęciem ostatecznej decyzji co do materiału. Jednak spośród wielu możliwości wyboru najczęściej wybieranym materiałem jest kamień elewacyjny, który pasuje do praktycznie każdej przestrzeni, a ponadto posiada wiele rozmaitych zalet.

Co to jest kamień elewacyjny?

Kamień elewacyjny jest bardzo pięknie wyglądającym połączeniem pasów z kamienia naturalnego. Wspomniane pasy są łączone za pomocą specjalistycznego kleju. Obecnie najczęściej do jego wytworzenia stosuje się się surowce takie jak łupek bądź kwarcyt. Produkty, które powstały w wyniku takiego połączenia cechują się niebywałą trwałością, a także różnorodnością pod względem wzorów czy też barw, dzięki czemu pasują do wielu stylizacji.

Kamień elewacyjny we wnętrzach

Jeśli chodzi o zastosowanie elewacyjnego kamienia wewnątrz pomieszczeń to można wymienić praktycznie wszystkie przestrzenie. Bardzo dobrze sprawdzi się chociażby w salonie, gdzie bardzo ładnie prezentuje się obudowany nim kominek bądź też stylowa ścianka z tyłu telewizora. Popularnym zastosowaniem jest również wyłożenie chociażby jednej ścianki w danym pomieszczeniu. Dzięki takiemu rozwiązaniu dana przestrzeń z pewnością nabierze dodatkowego wyrazu oraz nietuzinkowej wyjątkowości. Jeśli chodzi o nieco bardziej praktyczne, lecz wciąż bardzo estetyczne zastosowanie kamienia elewacyjnego, to można tutaj wymienić chociażby schody. Kamień naturalny na schodach to naprawdę świetne rozwiązanie i warto zastanowić się nad nim na poważnie.

Zalety kamienia elewacyjnego we wnętrzach

Jak widać kamień elewacyjny można stosować na wiele różnych wariacji. Jest to oczywiście wielka zaleta tego materiału, lecz warto zaznaczyć, że nie jedyna. Jeśli chodzi o jego właściwości, to cechuje się on ponadprzeciętną wytrzymałością oraz wysoką odpornością na zawilgocenie. Ponadto bardzo ciężko jest go uszkodzić w jakikolwiek sposób. Dzięki temu może on być stosowany praktycznie wszędzie i nie musi to być koniecznie mieszkanie. Może to być gabinet do pracy czy też chociażby budynki użyteczności publicznej. Wybór kamienia elewacyjnego sprawi, że spędzimy znacznie mniej czasu na czyszczeniu, ponieważ nie zbiera on praktycznie kurze. Natomiast duża gama kolorystyczna daje nam ogromne możliwości pod względem doboru idealnej kolorystyki do naszej wizji aranżacji wnętrza.

Eksperci budowlani, architekci oraz projektanci od dłuższego czasu podkreślają, że kamień ozdobny to najlepszy wybór, jeśli zależy nam na estetycznym materiale, który dodatkowo jest bardzo praktyczny. Niebywałe właściwości oraz pięknie wyglądająca faktura sprawiają, że wnętrze każdego pomieszczenia nabiera wyjątkowości oraz niepowtarzalnego stylu, który przetrwa przez naprawdę długie lata.

Kamień elewacyjny zewnętrzny

Kamień elewacyjny można stosować nie tylko wewnątrz obiektów, lecz także i na zewnątrz. Jeśli chodzi o zastosowanie na zewnątrz budynków, to kamień dekoracyjny posiada bardzo dobre właściwości termoizolacyjne. W porównaniu do innych materiałów to wyróżnia on się na tym tle bardzo mocno. Dzięki temu bez problemu może on pełnić funkcję dodatkowego ocieplenia, a oprócz tego będzie pięknie prezentował się na zewnątrz. Tego typu płytami możemy wyłożyć praktycznie wszystko, jednak najczęściej stosuje się go na elewację, zarówno frontową, jak i tą od strony, gdzie znajduje się taras. Zewnętrzne elementy budynku, takie jak cokoły czy też narożniki budynku również bardzo dobrze wyglądają, gdy są wykonane z kamienia elewacyjnego. Oprócz tego często stosuje się go również w okolicach wszelkich drzwi, najczęściej tych wejściowych. 

Jak więc widać kamień elewacyjny daje nam ogromne możliwości, jeśli chodzi o nieprzeciętną aranżację, zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Oprócz pięknego wyglądu gwarantuje on również bardzo dobre właściwości. Dzięki takiemu sprawdzonemu, trwałemu oraz pięknie wyglądającemu rozwiązaniu mamy pewność, że ten materiał spodoba się każdemu. Pełna oferta na kamień elewacyjny

Waga40 kg
Wymiary5 × 30 cm
Format

5×30

Kolor

Grafitowy

Ilość m2 w opakowaniu

1

Waga 1 opakowania [kg]

40

Powierzchnia

Naturalna