Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Autumn Rustic 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Autumn Rustic 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20220503210530 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, stylowym wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna warstwa to łupek naturalny, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale także tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – właściwości i zastosowanie

Cechą płyt fornirowych są duże rozmiary, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia przypomina naturalną płytę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Materiał z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Fornir kamienny – wspaniała tapeta do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy styl. Inną odmianą kamiennego forniru jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletamitapety kamiennej to:

  • oryginalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • Dobra cena – fornir we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,