Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Indian Autumn 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Indian Autumn 122x61x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_IA Kategoria:


Kamienny fornir – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia pozwala na przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb aranżacyjnych. Forniry kamienne są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, mocnym i nie podatnym na zniekształcenia. Kamienne forniry są tego kompletnym przeciwieństwem, są bowiem leciutkie i niezwykle elastyczne, co sprawia, że idealnie sprawdzają się w roli okładzin i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Czym jest fornir kamienny?

Ten niezwykły materiał o ciekawych jak na kamień atrybutach produkowany jest z bloku kamiennego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele są grubości 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma szereg zalet, pośród których warto wspomnieć również:

  • wytrzymałość – arkusze kamienne są niezwykle wytrzymałe na negatywne warunki zewnętrzne, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że wykorzystuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz.
  • giętkość – fornir jest bardzo plastyczny, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko podgrzany, wówczas ta właściwość staje się najlepiej widoczna.
  • odporność na promieniowanie UV – bardzo dobrze znosi ekspozycję na intensywne słońce, a sam fornir kamienny nie blaknie pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej nieprzeciętnej cienkiej fakturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przewiezienie nie wymaga więc wyspecjalizowanego transportu, jak w przypadku tradycyjnych, kamiennych produktów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Kamienny fornir ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz domów i mieszkań, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia doskonale prezentować się będzie w pokoju dziennym czy sypialni, ale zarówno dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z wilgocią, mało tego – prawidłowo zamontowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet w bezpośrednim sąsiedztwie umywalki lub prysznica.
W aneksie kuchennym arkusze z forniru idealnie wypadną chociażby w miejscu pomiędzy blatem kuchennym a górną zabudową.
Kamienny fornir jest odporny na wysokie temperatury i może być używamy jako nietuzinkowa okładzina na kominkach. Powszechnie używa się go również na zewnętrznych ścianach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie trzymał swój nieskazitelny wygląd przez lata. Aby tak było, fornir należy odpowiednio pielęgnować. Na rynku występują specjalistyczne preparaty do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

Do jakich wnętrz pasuje fornir z kamienia?

Jako iż panele z kamienia występują w wielu odcieniach i strukturach, można je używać zarówno w dekoracji wnętrz o stylistyce klasycznej, ale również tej bardzo współczesnej.Tak duża uniwersalność forniru z kamienia powoduje, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian zwykłej tapety czy glazury ściennej. Za tym rozwiązaniem sprzyja nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Miejsce stosowania

,

Waga 1 opakowania [kg]

15

Format

122 x 61 cm