Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny Galaxy 122×61
Promocja!

Fornir Kamienny Galaxy 122×61

Fornir z kamienia naturalnego to innowacyjny materiał dekoracyjny wykorzystywany do wnętrz i na zewnątrz

SKU: duplikat -- 386D-570B8_20190105200804 Kategoria:

Kamienna tapeta – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia pozwala na przystosowanie naturalnych rozwiązań do aktualnych potrzeb w aranżacji wnętrz. Forniry kamienne są tego najlepszym przykładem – z czym bowiem kojarzy się kamień? Z czymś wytrzymałym, ciężkim i nie podatnym na zniekształcenia. Kamienne forniry są tego kompletnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i niezwykle elastyczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli okładzin na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten niezwykły materiał o nietypowych jak na kamień atrybutach produkowany jest z bloku skalnego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze mają grubość 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, wśród których warto wskazać również:

  • trwałość – arkusze kamienne są nad wyraz wytrzymałe na negatywne warunki zewnętrzne, urazy mechaniczne i zadrapania oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To powoduje, że stosuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz pomieszczeń, ale również na zewnątrz.
  • elastyczność – fornir kamienny jest giętki, czym przypomina standardowe tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wtenczas ta właściwość staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promieniowanie UV – bardzo dobrze znosi wystawienie na intensywne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
  • łatwy transport – panele z fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej fakturze nie zajmują wiele miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc złożonego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie stosować forniry kamienne?

Kamienny fornir ma bardzo szerokie spektrum zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta idealnie prezentować się będzie w salonie czy w sypialni, ale zarówno dobrze sprawdzi się w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – prawidłowo zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet obok umywalki lub prysznica.
W kuchni płyty z forniru idealnie wypadną chociażby w miejscu między kuchennym blatem a górną zabudową.
Fornir kamienny jest wytrzymały na wysokie temperatury i może być stosowany jako szykowna okładzina na kominkach. Bardzo często stosuje się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie zachowywał swój wspaniały wygląd przez lata. Aby tak było, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują specjalistyczne preparaty do impregnacji i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają usterkom struktury.

Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

Jako iż panele z kamienia występują w wielu kolorach i strukturach, można je wykorzystywać zarówno w dekoracji wnętrz o tematyce klasycznej, ale również tej bardzo nowoczesnej.Tak duża różnorakość forniru z kamienia sprawia, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian papierowej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem sprzyja nie tylko niebywała i niepowtarzalna estetyka, ale również trwałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
Długość

Szerokość

Grubość

3mm

Sztuk w opakowaniu

1

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Kolor

czarny

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Miejsce stosowania

,

Typ kamienia

Zastosowanie

,

Format

122 x 61 cm