Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Silver Grey 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Silver Grey 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20200423141502 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny i wykończeniowy, który charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, wytwornym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna część to łupek naturalny, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do wyklejenie w pomieszczeniach suchych ale również tych o większej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Zaletą płyt fornirowych są spore gabaryty, które sięgają nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalna skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Fornir z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominków, części prysznicowej w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – idealna okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i niebanalny styl. Ciekawą odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne materiały, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy szukają naturalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – tapeta z kamienia występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • Optymalna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt “wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość materiału – arkusz forniru, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

,