Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Silver Grey 122x61x0,3 cm

Kamienny fornir to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

SKU: 386D-570B8_20190105203244 Kategoria:


 

Kamienny fornir – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Dzisiejsza technologia pozwala na zaadaptowanie naturalnych rozwiązań do aktualnych potrzeb aranżacyjnych. Kamienne tapety są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzony jest kamień? Z czymś stałym, ciężkim i nie podatnym na odkształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem leciutkie i bardzo elastyczne, co powoduje, że doskonale sprawdzają się w roli tapet i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Jak wytwarzana jest tapeta kamienna?

Ten niezwykły materiał o nietypowych jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku skalnego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne arkusze mają grubość 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wymienić również:

  • wytrzymałość – forniry są nad wyraz wytrzymałe na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, urazy mechaniczne i zadrapania oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To sprawia, że użytkuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz.
  • giętkość – fornir kamienny jest giętki, czym przypomina standardowe tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wtenczas ta zaleta staje się doskonale widoczna.
  • odporność na promienie UV – bardzo dobrze znosi ekspozycję na intensywne słońce, a sam fornir nie blaknie pod jego wpływem.
  • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej fakturze nie zajmują dużo miejsca. Ich przetransportowanie nie wymaga więc wyspecjalizowanego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.

Gdzie zastosować kamienną tapetę?

Fornir kamienny ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz domów i mieszkań, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta doskonale prezentować się będzie w pokoju dziennym czy sypialni, ale zarówno dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Znakomicie znosi kontakt z wilgocią, mało tego – prawidłowo zamontowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet obok umywalki lub pod prysznicem.
W aneksie kuchennym arkusze z forniru kamiennego idealnie wypadną chociażby w miejscu między blatem kuchennym a górnymi szafkami zabudowy.
Fornir kamienny jest odporny na wyższe temperatury i może być stosowany jako szykowna okładzina na kominkach. Często stosuje się go również na zewnętrznych ścianach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie zachowywał swój perfekcyjny wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są specjalistyczne mieszanki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi warunkami atmosferycznymi i zapobiegają usterkom struktury.

Do jakich wnętrz pasuje fornir z kamienia?

Jako iż panele z kamienia występują w różnych kolorach i strukturach, można je wykorzystywać zarówno w aranżacji wnętrz o tematyce klasycznej, ale również tej bardzo nowoczesnej.Tak duża rozmaitość forniru z kamienia sprawia, że bardzo często jest wybierany jako materiał dekoracyjny w miejsce papierowej tapety czy płytki ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również trwałość – dzięki temu bardzo dobrze wpisze się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
Kolor

szary

Ilość m2 w opakowaniu

0,72

Waga 1 opakowania [kg]

15

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Gatunek

Grubość

3mm

Miejsce stosowania

,

Rodzaj powierzchni

Szerokość

Sztuk w opakowaniu

1

Typ kamienia

Zastosowanie

,

Format

122 x 61 cm