Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Autumn Rustic 122x61x0,3 cm

Fornir kamienny to nowoczesny materiał dekoracyjny z kamienia naturalnego

SKU: 386D-570B8_20190105203117 Kategoria:


Fornir kamienny – kawałek natury w Twoim wnętrzu

Współczesna technologia umożliwia przystosowanie innowacyjnych rozwiązań do aktualnych potrzeb w aranżacji wnętrz. Kamienne tapety są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzy się kamień? Z czymś stałym, ciężkim i nie podatnym na odkształcenia. Forniry z kamienia są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i niezwykle elastyczne, co sprawia, że doskonale sprawdzają się w roli tapet na elewacjach budynków.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o zaskakujących jak na kamień właściwościach produkowany jest z bloku skalnego wydobytego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele mają grubość 2-3 mm, na podkładzie z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie zastosowanie ma mnóstwo zalet, wśród których warto wspomnieć również:

 • wytrzymałość – arkusze kamienne są nad wyraz wytrzymałe na negatywne czynnikipogodowe, urazy mechaniczne i rozwarstwienia oraz niebywale proste w utrzymaniu czystości. To powoduje, że użytkuje się je nie tylko jako tapetę ścian wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz.
 • plastyczność – fornir kamienny jest giętki, czym przypomina standardowe tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wtenczas ta zaleta staje się doskonale widoczna.
 • odporność na promieniowanie UV – dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir kamienny nie traci koloru pod jego wpływem.
 • łatwość transportu – panele z fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej nieprzeciętnej cienkiej fakturze nie zajmują dużo miejsca. Ich przewiezienie nie wymaga więc wyspecjalizowanego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.
 • Zastosowanie fornirów kamiennych.

  Fornir kamienny ma bardzo wiele zastosowań, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Kamienna tapeta doskonale wypadać będzie w pokoju dziennym czy w sypialni, ale równie dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których warunki są mniej sprzyjające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z miejscami wilgotnymi, mało tego – dobrze zastosowany wykazuje właściwości wodoodporne, może więc być stosowany nawet blisko umywalki lub pod prysznicem.
  W aneksie kuchennym arkusze z forniru sprawdzą się chociażby w miejscu pomiędzy blatem a górnymi szafkami zabudowy.
  Kamienny fornir jest wytrzymały na wysokie temperatury i może być użyty jako nowoczesna okładzina kominków. Często używa się go również na zewnętrznych ścianach – materiał ten jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty z zewnątrz budynku będzie utrzymywał swój perfekcyjny wygląd przez lata. Aby tak było, arkusze forniru należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku dostępne są specjalistyczne mieszanki do zaimpregnowania i odświeżania kamienia, które chronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają usterkom struktury.

  Fornir kamienny- gdzie pasuje ten wyjątkowy kamień?

  Ponieważ arkusze kamienne występują w wielu kolorach i strukturach, można je używać zarówno w aranżacji wnętrz o stylistyce klasycznej, a także tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru z kamienia powoduje, że coraz chętniej jest wybierany jako materiał dekoracyjny w zamian papierowej tapety czy glazury ściennej. Za tym pomysłem sprzyja nie tylko przepiękna i niepowtarzalna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających klientów

  Waga15 kg
  Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
  Długość

  Szerokość

  Grubość

  3mm

  Sztuk w opakowaniu

  1

  Ilość m2 w opakowaniu

  0,72

  Kolor

  szary

  Waga 1 opakowania [kg]

  15

  Powierzchnia

  Naturalna

  Gatunek

  Typ kamienia

  Rodzaj powierzchni

  Miejsce stosowania

  ,

  Zastosowanie

  ,

  Format

  122 x 61 cm