Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Helsinki 122x61x0,3 cm

Fornir kamienny Helsinki 122x61x0,3 cm

Fornir z kamienia to wyjątkowy materiał z kamienia naturalnego, którym warto się zainteresować.

SKU: 386D-570B8-2_20210319152248 Kategoria:

Fornir kamienny – naturalna tapeta do nowoczesnych wnętrz

Współczesna technologia pozwala na zaadaptowanie innowacyjnych rozwiązań do dzisiejszych potrzeb aranżacyjnych. Forniry kamienne są tego dobrym przykładem – z czym bowiem kojarzy się kamień? Z czymś wytrzymałym, mocnym i nie podatnym na zniekształcenia. Kamienne forniry są tego zupełnym przeciwieństwem, są bowiem lekkie i niezwykle elastyczne, co powoduje, że idealnie sprawdzają się w roli okładzin i zewnętrznych warstwach dekoracyjnych w budynkach.

Jak powstaje fornir kamienny?

Ten nietuzinkowy surowiec o nietypowych jak na kamień atrybutach wytwarzany jest z bloku kamiennego pozyskiwanego w kopalniach odkrywkowych. Kamienne panele są grubości 2-3 mm, a spodnia warstwa tej tapety to podkład z żywicy poliestrowej oraz włókna szklanego. Takie rozwiązanie ma mnóstwo zalet, pośród których warto wymienić również:

 • trwałość – arkusze kamienne są nad wyraz wytrzymałe na negatywne czynnikipogodowe, urazy mechaniczne i zadrapania oraz łatwe w utrzymaniu czystości. To powoduje, że użytkuje się je nie tylko jako okładzinę ścian wewnątrz budynku, ale zarówno na zewnątrz.
 • giętkość – fornir kamienny jest giętki, czym upodabnia się do tapety zwłaszcza, gdy zostanie lekko ogrzany, wówczas ta właściwość staje się doskonale widoczna.
 • odporność na promieniowanie UV – bardzo dobrze znosi wystawienie na mocne słońce, a sam fornir nie traci koloru pod jego wpływem.
 • łatwość transportu – arkusze fornirów są bardzo lekkie i dzięki swojej wyjątkowo cienkiej strukturze nie zajmują dużo miejsca. Ich dostarczenie nie wymaga więc specjalistycznego transportu, jak w przypadku standardowych, kamiennych materiałów wykończeniowych.
 • Zastosowanie fornirów kamiennych.

  Kamienny fornir ma bardzo szerokie zastosowanie, zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Tapeta z kamienia idealnie wypadać będzie w salonie czy w sypialni, ale zarówno dobrze wypadnie w pomieszczeniach, w których środowisko jest znacznie bardziej wymagające, takich jak kuchnie i łazienki. Dobrze znosi kontakt z wilgocią, mało tego – prawidłowo zamontowany ujawnia właściwości wodoodporne, może więc być używany nawet blisko umywalki lub pod prysznicem.
  W aneksie kuchennym arkusze z forniru sprawdzą się chociażby w miejscu między kuchennym blatem a górnymi szafkami zabudowy.
  Kamienny fornir jest odporny na wyższe temperatury i może być stosowany jako szykowna okładzina kominków. Często wykorzystuje się go również na zewnętrznych ścianach – fornir jest przystosowany do warunków takich jak śnieg, grad i mróz, więc użyty na zewnątrz budynku będzie zachowywał swój wspaniały wygląd przez lata. Aby tak się stało, fornir należy odpowiednio zabezpieczyć. Na rynku występują odpowiednie preparaty do impregnacji i odświeżania kamienia, które uchronią go przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi i zapobiegają uszkodzeniom struktury.

  Do jakich wnętrz pasuje fornir z kamienia?

  Ponieważ panele z kamienia występują w różnych kolorach i strukturach, można je użyć zarówno w dekoracji wnętrz o tematyce klasycznej, ale również tej bardzo nowoczesnej.Tak duża uniwersalność forniru z kamienia sprawia, że coraz chętniej jest zostaje wybrany jako materiał dekoracyjny w miejsce zwykłej tapety czy glazury ściennej. Za tym rozwiązaniem przemawia nie tylko niebywała i niecodzienna estetyka, ale również wytrzymałość – dzięki temu wpisuje się w oczekiwania najbardziej wymagających nabywców

  Waga15 kg
  Wymiary122 × 61 × 0,2 cm
  Długość

  Szerokość

  Grubość

  1

  Sztuk w opakowaniu

  1

  Ilość m2 w opakowaniu

  0,72

  Kolor

  czarny

  Waga 1 opakowania [kg]

  15

  Powierzchnia

  Naturalna

  Gatunek

  Typ kamienia

  Rodzaj powierzchni

  Miejsce stosowania

  ,

  Zastosowanie

  ,

  Format

  122 x 61 cm