Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Silver Shine 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Silver Shine 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20220503211444 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który cechuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny kamień, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – właściwości i zastosowanie

Zaletą płyt fornirowych są spore rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Fornir kamienny przypomina naturalną płytę z kamienia, więc jeśli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Kamienny fornir – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i niebanalny charakter. Inną propozycją kamiennego forniru jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletamitapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia stylowy wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • konkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy premium
  • grubość materiału – arkusz forniru, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,