Oceanstone.pl » Blog » Porady » Klejenie płytki na płytki

Klejenie płytki na płytki

Remont stanowi zazwyczaj dość problematyczną kwestię. Począwszy od zatrudnienia odpowiedniego fachowca a skończywszy na zadowoleniu z efektu końcowego. Dlatego sposób na klejenie płytek do płytki jest tak atrakcyjny, bo dzięki temu unikniemy niepotrzebnego chaosu i bałaganu, poświęcając na to jedynie kilka godzin.

Skuwanie płytek nie jest jedyna dostępną możliwością. 

Myśląc o wymianie płytek, oczami wyobraźni widzimy już bałagan, harmider oraz czas, który będzie trzeba poświęcić na doprowadzenie pomieszczenia do porządku po remoncie. Podczas samego remontu tracimy też część dostępnej w mieszkaniu przestrzeni na kilka dni. Stale rosną również koszty związane z zatrudnieniem kompetentnej osoby, z której będziemy zadowoleni.

Warto spróbować lepszego rozwiązania, jakim jest klejenia płytek na płytki.

Być może takie rozwiązanie może początkowo wydawać się zadziwiające, gdyż nie jest to sposób, do którego przywykliśmy. Zazwyczaj wymiana płytek zaczynała się od uprzedniego skucia poprzednich, aby kolejne mogły zostać położone na nowo. Wiąże się to jednak z dużym nakładem pracy. Naklejenie płytek na płytki polega na położeniu nowych na te, które chcielibyśmy wymienić ze względów estetycznych czy funkcjonalnych. Nie jest to wcale gorsza metoda, gdyż zyskała uznanie wielu projektantów, a na rynku dostępne są już odpowiednie produkty, dzięki którym taki sposób jest przede wszystkim trwały oraz prosty, a tak samo efektowny.

Jak wygląda naklejanie płytek na płytki?

Aby uzyskać pożądany efekt, poprzednie płytki muszą być uprzednio położone we właściwy sposób. Aby zacząć cały proces, po pierwsze należy wygładzić stare płytki oraz zmyć z nich zanieczyszczenia, aby usunąć z ich powierzchni substancje, które mogą spowodować zmniejszenie przyczepności nowych płytek. Następnie używamy środków gruntujących, specjalnych do tego celu. Aby ułatwić ten etap, środki do zagruntowania powierzchni mają konsystencję koncentratu. Wówczas, wreszcie możemy przystąpić do naklejania nowych płytek. Aby uzyskać odpowiednią trwałość efektu, powinniśmy postarać się dobrać zarówno dobrej jakości płytki, jak i klej. 

Dlaczego klejenie płytek na płytki jest lepsze od skuwania ich?

Skuwanie płytek tworzy wiele niepotrzebnych problemów, których można uniknąć. Dlatego właśnie sposób klejenia ich jest tak atrakcyjny. Przede wszystkim oszczędzamy czas i pieniądze, a nasza przestrzeń w domu zyskuje nowy charakter. Proces wykonany prawidłowo zapewni efekt, którym będzie można się cieszyć przez długi czas.

Sprawdź również – płytki gresowe 20mm

Podobne wpisy