Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Indian Autumn 122x244x0,2 cm
Promocja!

Fornir kamienny Indian Autumn 122x244x0,2 cm

639,00

4 w magazynie

SKU: 386D-570B8_IA_20211016183542 Kategoria:

Czym jest fornir kamienny Indian Autumn?

Fornir kamienny Indian Autumn w formacie 122×244 0,2 cm jest nowoczesnym i wyjątkowo chętnie stosowanym tworzywem sztucznym, które z powodzeniem można stosować zarówno przy instalacjach zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Jest budowa składa się z prawdziwego kamienia naturalnego, który został przyklejony do żywicy poliestrowej oraz sitaki z włókna szklanego. W konsekwencji powstaje wyjątkowo lekka i tapeta z kamienia naturalnego, która jest jednocześnie elastyczna i niezwykle trwała. Fornir kamienny Indian Autumn występuje w dużych formatach, co wpływa pozytywnie na łatwość jego montażu. 

Zastosowanie forniru kamiennego Indian Autumn

Fornir kamienny to doskonałej jakości tapeta z naturalnego kamienia, która może być wykorzystywana w wielu aranżacjach, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Doskonałym pomysłem jest wykorzystanie go jako okrycia ścian, na przykład w formie obudowy kominka. Świetnie sprawdzi się także jako okleina mebli, drzwi lub sufitów. Ze względu na wytrzymałość będzie doskonale pasował do kuchni i łazienek. Może być także wykorzystany jako elewacja kamienna. Ze względu na jego uniwersalność, w kwestii wykorzystania forniru ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Jakie są największe zalety forniru kamiennego? 

Fornir kamienny to rewolucyjny produkt, który ma w sobie wiele zalet. Jego elastyczność sprawia, że może być używany na zgięciach – na przykład filarów lub kominka. Chociaż zachował wszystkie cechy kamienia naturalnego, jest wyjątkowo lekki i łatwy w montażu. Do jego zastosowania nie potrzeba żadnych specjalnych narzędzi, wystarczy klej ceramiczny. Ze względu na odporność na wodę i trudne warunki atmosferyczne, doskonale nadaje się na elewację zewnętrzną. Produkt jest przyjazny dla środowiska i może być stosowany na dowolną powierzchnię. Jedną z największych zalet jest jego uniwersalność – możliwości zastosowania tego tworzywa są w zasadzie nieograniczone. 

Fornir kamienny

Co to jest fornir kamienny?

Fornir kamienny, okładzina kamienna to cienkie, lekkie, elastyczne oraz wodoodporne arkusze powstałe z naturalnego kamienia. Wyróżnia się niezwykłą fakturą i barwą. Jest materiałem typowo dekoracyjnym, chętnie wykorzystywanym podczas aranżacji wnętrz zarówno w stylu nowoczesnym jak i klasycznym. To nowy i innowacyjny materiał po który chętnie sięgną architekci, projektanci czy zakłady meblarskie. W zależności od rodzaju może być wykorzystywany na powierzchniach wewnętrznych jak i na elewacjach zewnętrznych.

Jak powstaje fornir kamienny?

Fornir kamienny powstaje z kamieni naturalnych zwanych łupkami. Są to skały charakteryzujące się łupkowatością, czyli zdolnością dzielenia się na płaskie arkusze o grubości 1 – 10 mm. Zakłady produkujące fornir kamienny wykorzystują tę właściwość łupków i w procesie wyodrębniania ich warstw uzyskują cienkie warstwy skały czyli fornir o grubości od 0,1 do 2 mm. Następnie fornir zespalany jest z włóknem szklanym przy pomocy żywic poliestrowych. W ten sposób gotowy produkt – fornir kamienny zachowuje elastyczność i zwartą strukturę. Całkowita grubość forniru kamiennego wynosi od 1,5 do 3 mm. Producenci oferują arkusze forniru kamiennego w różnych rozmiarach. Standardowe arkusze, najpopularniejsze mają wymiary 1220 x 610 mm oraz 2440 x 1220 mm.

Właściwości forniru kamiennego 

W zależności od rodzaju łupka powstają arkusze o różnych odcieniach kolorystycznych. W związku z tym każdy arkusz jest unikatowy, niepowtarzalny. Kolor forniru kamiennego jest odporny na działanie promieni UV w związku z czym nie odbarwia się i nie blaknie. 

Fornir kamienny ma nieregularną powierzchnię, dzięki której posiada niepowtarzalny efekt wizualny. Pokryte nim powierzchnie przypominają kamienne, a jego użycie eliminuje trudności związane z obróbką kamienia. Jest bardzo mocny, trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jest lekki i elastyczny więc można zastosować go tam, gdzie użycie naturalnego kamienia nie jest możliwe. Bogactwo form i kolorów oraz ich odcieni pozwala każdemu dobrać odpowiedni wzór do każdego typu powierzchni czy elewacji.

Zalety stosowania forniru kamiennego

Zalet stosowania forniru kamiennego jest wiele. Najważniejsze z nich to:

– jest dużo lżejszy niż tradycyjne płytki ceramiczne czy kamienne. Jego waga to około 1,5 kg/ m2, a spotyka się także bardzo cienki o wadze 0,5 kg/m2. Ułatwia to jego montaż i transport, a także obniża koszty inwestycji,

– jest wodoodporny,

 jest elastyczny dzięki czemu można stosować go nie tylko na powierzchniach płaskich, ale również na łukowatych. Jest to możliwe dzięki jego dużej sprężystości,

– jest cienki – grubość warstwy kamienia to tylko 1 – 2 mm, a całego arkusza 3 mm,

– jest produktem ekologicznym – podczas produkcji i transportu powstaje mniej zanieczyszczeń oraz mniejsza emisja dwutlenku węgla niż przy wyrobach z kamienia. Poza tym jego bardzo cienka powierzchnia powoduje mniejsze zużycie kamienia,

 jest produktem naturalnym posiadającym atesty potwierdzające brak szkodliwości dla zdrowia człowieka,

 nie kruszy się co ma wpływ na koszty remontu czy budowy i szybkość zakończenia inwestycji,

– nie blaknie i nie zmienia barwy ponieważ jest materiałem organicznym dzięki czemu jest odporny na działanie promieni słonecznych,

– pozwala wykonawcom na pokrycie dużych powierzchnie w krótkim czasie oraz na oszczędność materiału ze względu na małe ilości odpadów.

Zastosowanie forniru kamiennego

Fornir kamienny dzięki swoim zaletom znalazł wszechstronne zastosowanie w aranżacji wnętrz mieszkalnych, biur czy powierzchni handlowych. Wykorzystuje się go między innymi do:

– konstruowania i ozdabiania lekkich ścianek działowych,

– aranżacji powierzchni handlowych i biurowych dzięki temu, że łatwo przykleja się go na płytach MDF,

– wyprodukowania eleganckich, niepowtarzalnych drzwi dzięki temu, że produkowany jest w dużych arkuszach,

– dekoracji oraz w sztuce ponieważ jest cienki i elastyczny oraz daje się łatwo obrabiać,

– urządzania stoisk wystawowych, tworzenia logo firm, tablic czy szyldów,

– konstruowania obudowy kominków,

– produkcji mebli frontów i blatów,

– ozdabiania dużych powierzchni ścian wewnętrznych,

– ozdabiania elewacji ponieważ jest odporny na warunki atmosferyczne i można go kleić do różnych powierzchni.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroki wybór tapet kamiennych zapraszam do zapoznania się z pełną ofertą na – FORNIR KAMIENNY

Waga7 kg