Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Copper 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Copper 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016174352 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta kamienna to niezwykle wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, wytwornym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa to łupek naturalny, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach standardowych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Cechą fornirów są spore rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeśli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalna skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej stylowy i unikatowy charakter. Inną odmianą forniru kamiennego jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy poszukują naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy wyższej
  • grubość materiału – płyta forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

,