Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Kamień elewacyjny » Kamień Elewacyjny Ruk 15×60

Kamień Elewacyjny Ruk 15×60

Kamień elewacyjny w formie paneli to połączone ze sobą paski kamienia naturalnego przy pomocy specjalnego kleju. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych paneli elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym w formie paneli  z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

SKU: CF4F-17509_20190414190429 Kategorie: ,

Kamień Dekoracyjny

Kamienne panele dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny Ruk 15x60cm idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną 

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka 

– kamień na ogrodzenie Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 15×60 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.

Kamień elewacyjny to materiał budowlany powstały w wyniku sklejenia ze sobą, przy wykorzystaniu żywicy, niewielkich cegiełek. Takie rozwiązanie pozwala na znaczne usprawnienie procesu montażu, co wiąże się bezpośrednio z obniżeniem kosztów, w porównaniu z aplikacją pojedynczych cegiełek – klinkierów. Co ważne, tego rodzaju panele elewacyjne montowane są z wykorzystaniem techniki bezfugowej, co pozwala uniknąć późniejszych problemów z wykruszaniem się fug. Ponad to brak widocznych łączeń sprawia, że kamień elewacyjny nabiera jednolitego charakteru, bez spoin i fug. Płyty wykonywane są w kształcie litery „Z” i posiadają odpowiednie zacięcia, co wpływa na usprawnienie procesu montażu.

Kamień Elewacyjny doskonale sprawdzi się w zestawieniu roślinnością ogrodową. Wolny czas spędzany w obecności natury pozwala na efektywny wypoczynek, a w zestawieniu z eleganckim kamieniem znacząco podnosi walory estetyczne przestrzeni.

Warto tutaj zaznaczyć, że nasz naturalny kamień sprawdza się również w innych formach. Może być z powodzeniem montowany we wnętrzu domu, a zastosowanie wyjątkowo trwałych materiałów dodatkowo niweluje konieczność stosowania specjalistycznych impregnatów. Decydując się na impregnację kamienia naturalnego zyska się dodatkowo efekt antystatyczny, który pozwoli na zmniejszenie częstotliwości odkurzania.

Kamień elewacyjny – jak zamontować

Montaż kamienia elewacyjnego, wbrew temu co mogło by się wydawać, jest niezwykle prosty i może być wykonany przez każdego, bez konieczności stosowania specjalistycznych narzędzi. Jedynymi potrzebnymi narzędziami są odpowiednio dobrany klej oraz packa umożliwiająca jego równomierne rozłożenie. Osoby bardziej wymagające mogą dodatkowo stosować poziomicę, która pozwoli wychwycić i poprawić ewentualne różnice w poziomach płytek. Montaż płytek elewacyjnych nie wymaga fugowania, ponieważ w pełni wykorzystuje naturalne walory kamienia. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się stosowanie białego kleju, co pozwoli zapobiec ryzyku wystąpienia przebarwień.

Kamień dekoracyjny – impregnacja

Podobnie jak w przypadku montażu, również sama impregnacja nie wymaga specjalnych umiejętności. W celu jej dokonania potrzebny będzie jedynie odpowiedni impregnat i pędzel z gęstym włosiem. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty zaleca się nakładanie impregnatów z efektem mokrego kamienia.

Impregnaty te charakteryzują się wysoką skutecznością. Oprócz zapewnienia podstawowej funkcji ochrony kamienia przed zabrudzeniami oraz przebarwieniami posiadają również szereg innych funkcjonalności. Przede wszystkim pozwalają wydobyć barwę kamienia oraz naturalny blask. Dodatkowo odpowiednia konsystencja produktu sprawia, że impregnat jest prosty w aplikacji. Można go z łatwością nanieść wykorzystując wyłącznie szeroki pędzel. Dla uzyskania jak najlepszych rezultatów zaleca się nakładanie dwóch warstw impregnatu na całą powierzchnię kamienia.

Kamień dekoracyjny, pakowanie i dostawa

Aby zagwarantować bezpieczeństwo transportu nasze kamienie elewacyjne pakowane są w opakowania tekturowe mieszczące 0,6-0,9m2 płytek – całkowita objętość opakowania zależna jest od grubości wybranych paneli. Dla większych zamówień produkty są dodatkowo zabezpieczane poprzez zastosowanie skrzynio palet.

Wszystkie zamówienia realizujemy w ciągu 3-7 dni roboczych liczonych od dnia, w którym przesłano potwierdzenie zapłaty. Transport obejmuje całą Polskę oraz Europę, a szczelnie zapakowane produkty są dostarczane bezpośrednio pod wskazany adres, samochodem z windą.

Kamień elewacyjny – zastosowanie

Wybór kamienia elewacyjnego pozwala na uzyskanie niepowtarzalnego efektu dekoracji ścian, wpływając na podniesienie klasy i atrakcyjności mieszkania. Sprawdzą się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, przy zestawieniu ich z powierzchniami szklanymi i metalowymi, jak również w mieszkaniach utrzymanych w stylu rustykalnym, w zestawieniu z jasnym drewnem. Ich wyjątkowa struktura pozwala na uzyskanie wielowymiarowego efektu wnętrza. Sprawdzą się w przypadku odświeżania wystroju wnętrz, stanowiąc kreatywne rozwiązanie, które pozwala na utrzymanie eleganckiego umiaru.

Bez wątpienia kamień elewacyjny jest hitem ostatnich sezonów. Może być stosowany zarówno w przypadku aranżacji mniejszych oraz większych wnętrz. Co więcej można go zestawiać w różnorodnych konfiguracjach z dowolnymi materiałami.

Dlaczego warto wybrać kamień dekoracyjny do domu?

Można na to znaleźć szereg powodów:

  • kamień elewacyjny jest uniwersalnym materiałem – w salonie pozwoli uzyskać eleganckie wnętrze, pozwalające na doskonałe odprężenie,
  • kamień elewacyjny w łazience i kuchni może być stosowany bez obaw o szkodliwe działanie wody i wilgoci,
  • kamień elewacyjny w przedpokoju zagwarantuje nowoczesny i designerski styl;
  • kamień dekoracyjny jest bardzo trwały i nie może być porównywany z żadnym innym materiałem, odpowiednio pielęgnowany będzie cieszył oczy kolejnych pokoleń;
  • jest łatwy w utrzymaniu, a do jego czyszczenia wystarczy sama woda, dla usunięcia szarzyzny pojawiającej się z biegiem czasu wystarczy woda z odrobiną płynu do mycia naczyń;
  • jest elegancki, a wyłożona ściana gabinetu lub obudowa kominka zyskuje wyjątkowej klasy;
  • jest ekstrawagancki i pozwala zmienić jednorodne, nudne obszary w świeżą, żywą przestrzeń.

Zapraszamy do zapoznania się z pełną oferta na kamień elewacyjny

Waga29 kg
Rodzaj materiału

Łupek

Format

10×30

Kolor

Grafitowy

Ilość m2 w opakowaniu

0,9

Waga 1 opakowania [kg]

29

Powierzchnia

Naturalna