Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Copper 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Copper 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20220504150919 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta z kamienia to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny kamień, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – właściwości i zastosowanie

Zaletą płyt fornirowych są spore rozmiary, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia przypomina naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ze ścian lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny blok skalny, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina ścian. Płyta fornirowa z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Kamienny fornir – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej stylowy i unikatowy charakter. Ciekawą odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieograniczone możliwości aranżacyjne – tapeta z kamienia występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji zapewnia efekt “wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy premium
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,