Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Kamień elewacyjny » Kamień Elewacyjny Gold 15×60
Promocja!

Kamień Elewacyjny Gold 15×60

Kamień elewacyjny w formie paneli to połączone ze sobą paski kamienia naturalnego przy pomocy specjalnego kleju. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych paneli elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym w formie paneli  z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

SKU: CF4F-17509_20190414194015 Kategorie: ,

Kamień Dekoracyjny

Kamienne panele dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny Gold 15x60cm idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną 

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka 

– kamień na ogrodzenie Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 15×60 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.
Kamień elewacyjny to praktyczny, estetycznie wyglądający i mający wiele zastosowań materiał budowlany. Jest zatem idealnym rozwiązaniem stosowanym w dekoracjach budynków i mieszkań dla osób, które chcą stworzyć aranżację niemal w każdym stylu. Na szczególną uwagę zasługuje szeroka gama kolorów, wzorów i tekstur. Przed wyborem kamienia elewacyjnego warto zatem bliżej zapoznać się z jego właściwościami.

Kamień elewacyjny – czym jest?

Kamień elewacyjny to poddane odpowiedniej obróbce i połączone specjalnym klejem paski kamienia naturalnego. Są różnej długości i szerokości. Mają różne faktury i barwy w zależności od użytego materiału. Najczęściej wykorzystuje się kwarcyt i łupek, jednak spotkać można kamienie elewacyjne z trawertynu i marmuru. Płyty z kamienia elewacyjnego są łatwe w montażu, wytrzymałe i niezwykle odporne, a dzięki swojemu nietuzinkowemu wyglądowi, nadają budynkom charakteru.

Naturalny kamień elewacyjny

Wykorzystanie naturalnych surowców powoduje, że kamienne płytki są niezwykle trwałe i wytrzymałe. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne działanie warunków atmosferycznych. Odpowiednio zaimpregnowane będą dłużej wykazywać swoje właściwości dekoracyjne i użytkowe. Jedną z zalet tego materiału budowlanego jest zdolność akumulacji ciepła. Chroni to dom przez szybkim wychładzaniem. Właściwość ta często wykorzystywana jest również w wykończeniach kominków domowych. Wysoka różnorodność barw i wzorów kamienia elewacyjnego pozwoli wybrać klientom idealnie pasujący materiał dekoracyjny, zgodny z ich upodobaniami i stylem.

Kamienne płytki elewacyjne są bardzo dobrym pomysłem dla wszystkich miłośników praktycznych i ciekawie wyglądających, modnych rozwiązań dekoracyjnych i użytkowych. Wszechstronne zastosowanie kamienia elewacyjnego oraz nietypowe i ponadczasowe piękno sprawiają, że będzie on idealną dekoracją budynków i mieszkań zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Kamień dekoracyjny w zewnętrznych częściach budynków

Kamień elewacyjne może być stosowany do dekoracji posesji i elewacji zewnętrznych budynków. Zewnętrze wykończenie domów płytami kamiennemu może nadać im eleganckiego, oryginalnego charakteru. Jednym z najmodniejszych rozwiązań jest obecnie wykorzystanie kamienia elewacyjnego w dekoracji boków narożnych budynków oraz cokołów. Ciekawym pomysłem jest też wyłożenie płytami tylko jednej ściany lub użycie ich do aranżacji ogrodzenia, altan, grillów, czy garażu. Kamień elewacyjny ma więc wysoką możliwość zewnętrznego zastosowania.

Kamień ozdobny we wnętrzach pomieszczeń

Kamień elewacyjny jest także idealnym rozwiązaniem wykończeń wnętrz pomieszczeń. Daje on ogromną paletę możliwości dekoracyjnych, dzięki czemu wpisuje się w niemal każdy styl i estetykę wnętrz. Przy pomocy tego materiału można wykonać zabudowę ściany za telewizorem lub obudowę kominka domowego. Nic więc dziwnego, że kamień elewacyjny cieszy się popularnością wśród architektów i aranżerów wnętrz. Stosując go jako ciekawy i prosty zabieg estetyczny, można nadać interesującego charakteru gabinetom, salonom, sypialniom, a nawet kuchniom. Kamień elewacyjny może być wykorzystany w kuchni jako dekoracja blatów i ścian. Domy piętrowe mogą mieć zamontowany kamień elewacyjny jako dekoracyjny element schodów i klatek schodowych. Jedną z ciekawych opcji w tym wypadku są kwarcytowo – grafitowe płyty GRG F.

Zalety kamienia elewacyjnego we wnętrzach

Kamień naturalny może być stosowany w dekoracjach, co w głównej mierze wpływa na dużą popularność tego materiału wśród klientów. Zaletą jest również niezwykła wytrzymałość i odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne (mróz, wiatr, wilgoć) oraz uszkodzenia mechaniczne (ścieranie, pękanie). Dzięki temu może być on stosowany zarówno wewnątrz budynków, jak i na ich zewnętrznych częściach. Regularne stosowanie odpowiedniej impregnacji może w znaczny sposób wydłużyć te właściwości. Kamień elewacyjny jest również łatwy w utrzymaniu czystości.

Ten materiał jest obecny na rynku w wielu kolorach i odcieniach (od żółci, przez brązy czerwienie, aż do szarości i czerni). Szeroka gama wyboru barw sprawia, że kamień elewacyjny spełni oczekiwania niemal wszystkich zainteresowanych jego kupnem użytkowników.

Kamień elewacyjny

Waga29 kg
Rodzaj materiału

Łupek

Format

10×30

Kolor

złoty

Ilość m2 w opakowaniu

0,9

Waga 1 opakowania [kg]

29

Powierzchnia

Naturalna