Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Płytki » Płytki kamienne » Płytki z łupka » Kamień Elewacyjny Łupek Multicolor 30×10

Kamień Elewacyjny Łupek Multicolor 30×10

Łupek to kamień naturalny którego charakterystyczną cechą jest złupkowacenie. Mnogość barw, metod wykończenia oraz rozmiarów sprawia, że płytki z łupka są doskonałym materiałem dekoracyjnym. Najładniej wyglądają w wykończeniu naturalnym.

Płytki Elewacyjne

Łupek to kamień naturalny którego charakterystyczną cechą jest złupkowacenie. Mnogość barw, metod wykończenia oraz rozmiarów sprawia, że płytki z łupka są doskonałym materiałem dekoracyjnym. Najładniej wyglądają w wykończeniu naturalnym.

Płytki z łupka Multicolor 30×10 idealnie sprawdzą się jako:

– płytki na elewację zewnętrzną

– płytki na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka

– płytki na ogrodzenieSkontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj kamienia – Łupek

Powierzchnia – Naturalna

Format – 30×10 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.

Kamień elewacyjny przykuje uwagę każdej osoby poszukującej niebanalnych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Ten naturalny materiał cieszy się coraz większą popularnością na rynku, ponieważ można go wykorzystać niemalże w każdej przestrzeni. Może on bowiem stanowić znakomitą dekorację każdego pomieszczenia, a jednocześnie nie jest trudny w pielęgnacji.

Czym jest kamień elewacyjny?

Kamień elewacyjny uzyskuje się w wyniku połączenia ze sobą pasów z kamienia naturalnego z wykorzystaniem specjalistycznego kleju. Zwykle wytwarza się go z łupka albo kwarcytu. Otrzymane z tych surowców produkty, które występują w licznych kolorach, cechują się znaczną wytrzymałością. Z tego powodu kamień ten doskonale nadaje się do ozdabiania budynków.

Kamień elewacyjny – zastosowanie wewnątrz budynków

Możliwości wykorzystania kamienia elewacyjnego we wnętrzach są naprawdę szerokie. Przykładowo, w pokoju gościnnym materiał ten może się doskonale prezentować jako obudowa kominka lub też jako ozdoba ściany na której znajduje się telewizor. Wielu projektantów wnętrz proponuje wyłożenie kamieniem elewacyjnym tylko jednej ściany w pomieszczeniu. Pełni ona wówczas funkcję dekoracyjną. Taka aranżacja sprawdzi się zarówno w salonie, ale również w sypialni, czy domowym gabinecie, nadając wnętrzu niepowtarzalny, elegancki wystrój. W tym celu można użyć chociażby kwarcytowo-grafitowych płyt GRG F. Innym miejscem, w którym można zastosować kamień elewacyjny, jest na przykład kuchnia. Nakładając kamienne płyty na ściany powyżej blatów sprawimy, że pomieszczenie to będzie wyglądało niezwykle gustownie. W przypadku domów posiadających piętro kamień może również stanowić atrakcyjną dekorację schodów.

Jakie są zalety kamienia elewacyjnego we wnętrzach?

Wykazana powyżej różnorodność wykorzystania kamienia elewacyjnego nie jest jego jedyną zaletą. Inne atuty tego materiału to trwałość i niepodatność na wchłanianie wilgoci. Dzięki tym właściwościom płyty kamienne są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a po prawidłowo dokonanej impregnacji będą się nadawały do każdego wnętrza, ozdabiając je przez długi okres czasu. Poza tym kamień dekoracyjny łatwo się czyści, jako że nie gromadzi się na nim zbyt dużo kurzu. Produkt ten występuje w kilku odmianach kolorystycznych, począwszy od jasnych odcieni, poprzez barwę ceglasto-czerwoną, a skończywszy na mocno ciemnych kolorach. Różnorodność ta sprawia, że klienci mogą zakupić towar odpowiadający indywidualnym gustom, który znakomicie pasuje do aranżowanych pomieszczeń.

Biorąc pod uwagę wszystkie wymienione wyżej atuty kamień ozdobny już od dawna polecany jest przez projektantów wnętrz oraz chętnie wybierany przez klientów. Decydując się na jego wybór możemy być pewni, że nasz dom nabierze unikalnego stylu, gwarantując nad satysfakcję przez długi czas.

Kamień elewacyjny – zastosowanie zewnętrzne

Poza atrakcyjnym wyglądem kamień elewacyjny posiada też znakomite właściwości termoizolacyjne, a ponadto jest bardzo wytrzymały i odporny na różnorodne czynniki atmosferyczne. Z tej przyczyny świetnie sprawdza się również w zastosowaniu zewnętrznym. Po pierwsze, ogranicza ubytki ciepła poprzez fasadę budynku, po drugie zaś sprawia, że obejście domu przybiera naprawdę niepowtarzalny wygląd. Kamienne płyty można nakładać na całą powierzchnię elewacji lub jedynie na jedną ścianę – np. frontową lub tę przy wyjściu na taras. Nierzadko wykorzystuje się je także do ozdabiania cokołu albo zewnętrznych krawędzi ścian. Często spotykanym rozwiązaniem jest dekorowanie kamieniem elewacyjnym strefy wejściowej do budynku. Niektórzy wykładają nim ogrodzenie lub fasadę garażu. Stosując różnorakie kolory i wzornictwo można stworzyć piękne aranżacje w dowolnym stylu – od klasycznego po nowoczesny. Aby zabezpieczyć kamień przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników pogodowych nie zapominajmy o jego impregnacji. Zabieg ten pozwoli bowiem wydłużyć jego żywotność.

Kamień naturalny doskonale nadaje się do wykończenia elewacji budynku i udekorowania obejścia wokół niego. Wykorzystanie tego trwałego i praktycznego materiału spotka się niewątpliwie z zadowoleniem każdej osoby.

Pełna oferta na kamień elewacyjny

Waga29 kg
Rodzaj materiału

Łupek

Format

10×30

Kolor

Grafitowy

Ilość m2 w opakowaniu

0,9

Waga 1 opakowania [kg]

29

Powierzchnia

Naturalna