Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Black Slate 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Black Slate 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8-2_20210401125024 Kategoria:

Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta kamienna to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który cechuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, wytwornym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny łupek, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Zaletą fornirów są wielkie rozmiary, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia przypomina naturalną strukturę z kamienia, więc jeśli zamysł aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalny kamień, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina ścian. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominka, prysznica w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – wspaniała tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy styl. Ciekawą propozycją forniru kamiennego jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Największe zalety forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Optymalna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt “wow”, zupełnie jak dużo droższe propozycje klasy premium
  • grubość forniru – arkusz kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Ilość m2 w opakowaniu

2,97

Miejsce stosowania

,

Rodzaj materiału

Łupek

Sztuk w opakowaniu

1

Waga 1 opakowania [kg]

31

Format

122 x 244 cm