Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Płytki » Płytki kamienne » Płytki marmurowe » Płytki Marmurowe Bębnowane Atlantic Grey 61×40,6×1,2 cm

Płytki Marmurowe Bębnowane Atlantic Grey 61×40,6×1,2 cm

Płytki marmurowe bębnowane. Ciemny kolor sprawia iż ten materiał dekoracyjny pasuje do każdej przestrzeni. Marmurowe płytki bębnowane wybierane są głównie do przestrzeni wewnętrznych.

 

Płytki Marmurowe bębnowane

Płytki marmurowe bębnowane Atlantic Grey

Bębnowane płytki marmurowe to jeden z popularniejszych materiałów dekoracyjnych. Powszechnie wykorzystywany w dużych inwestycjach oraz projektach indywidualnych. Marmur to gwarancja trwałości oraz dobrego stylu

Płytki marmurowe bębnowane – zastosowanie:

– posadzki kamienne wewnętrzne 

– płytki kamienne do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju

– elewacje z kamienia naturalnego

– okładzina na murki, ogrodzenia Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj kamienia – Marmur

Powierzchnia – bębnowana

Format – 40,6×61

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Polerowane płytki marmurowe

Charakteryzujące się wyrafinowanym wyglądem polerowane płyty z marmuru, od wieków stanowią jeden z symboli luksusu i ludzkiego dobrobytu, nadając miejscom, gdzie były wykorzystywane prestiżu. Wszyscy znamy je doskonale ze szkolnych lekcji historii, gdzie można było je odnaleźć zarówno w starożytnej Grecji, w renesansowych Włoszech, dziewiętnastowiecznym Londynie, a dzisiaj we współczesnych wieżowcach.

Płytki marmurowe zawsze były najlepszym wyborem w przypadku, gdy zależało nam na podkreśleniu niebanalnego stylu i wyglądu danej inwestycji. A można je wykorzystywać na każdej powierzchni wewnętrznej – na ścianach, podłogach, schodach, parapetach, jako wykończenie kominka, a nawet w kuchniach. Ten szlachetny kamień naturalny nada każdemu pomieszczeniu niepowtarzalny charakter. 

Płyty wykonane z marmuru, podobnie jak inne dekoracyjne materiały kamienne, oferują nam niepowtarzalną ilość wzorów i kolorów po raz kolejny udowadniając, że najlepszym projektantem piękna jest matka natura. Każda płytka nawet tego samego typu marmur będzie posiadać unikatowe wzory i użylenia, co sprawia, że każdy element takiej kamiennej okładziny stanowi niepowtarzalne naturalne dzieło sztuki. Z drugiej strony, dzięki swej dużej mnogości kolorów oraz kształtów, ale również dostępnych metod wykończenia (polerowanie, szlifowanie, bębnowanie), zawsze znajdą swoje zastosowanie w nawet najbardziej wymagającym projekcie wykończenia danego pomieszczenia.

Czym jest marmur i płytki marmurowe ?

To powstająca w efekcie przeobrażenia wapienia skała metamorficzna, w której składzie znajduj się przede wszystkim dwa minerały: dolomit i kalcyt. To co wyróżnia marmur spośród innych kamieni naturalnych, to jego różnorodność. Każda z płyt na inny kolor oraz sposób żyłkowania. Jest zarazem skałą miękką, łatwą w obróbce, co sprawia, że znajduje zastosowanie przy wykończeniach wnętrz, jak m. in. schodów, płyt, blatów i parapetów.

Projektanci wnętrz coraz chętniej sięgają w swoich projektach po marmur, którego obecność dostarcza każdemu pomieszczeniu klasy i elegancję, a zarazem podkreśla jego indywidualny charakter. Dodaje mu to zwłaszcza fakt, iż z upływem kolejnych lat, naturalny marmur płytki pokrywa się bardzo wytworną patyną.

Rodzaje płyt marmurowych na rynku

Wybór płytek wykonanych z marmuru jest dosyć szeroki. Najpopularniejsze są te delikatnie oszlifowane, posiadające satynową powierzchnię, aczkolwiek wielu klientów decyduje się także na te wypolerowane. Te zaś zachwycają zwłaszcza swą niepowtarzalną kolorystyką. Innym rodzajem płyt marmurowych są płytki szczotkowane – gładkie i pokryte delikatną fakturą. Coraz większą popularnością cieszą się też płyty, które są poddawane procesowi optycznego postarzania. 

Podłoga z marmurowych płytek

Kamień naturalny, jak marmur, sprawdza się we wszystkiego rodzaju pomieszczeniach. Jak wskazują eksperci, kamień ten sprawdza się najlepiej tam, gdzie podłoga jest silnie użytkowana, czyli domowa kuchnia, salon, przedpokój, ale też wszelkiego rodzaju miejsca użyteczności publicznej. Marmur jest przy tym odporny na uszkodzenia i łatwy w czyszczeniu – tutaj jednak trzeba pamiętać o regularnej impregnacji. Ich dużą zaletą jest też fakt, iż są doskonałym przewodnikiem ciepła, więc świetnie współgrają z ogrzewaniem podłogowym.

Kamień doskonały do łazienek

Jednym z pomieszczeń, gdzie dobrze sprawdza się marmur jest łazienka. W tego typu pomieszczeniach popularny jest zwłaszcza marmur w białym odcieniu (np. Carrara, Crema Marfil), które pozytywnie wpływają na wizualny odbiór wnętrza, rozjaśniając go oraz dodając mu wrażenia większego. Oprócz tego jego charakterystyczna powierzchnia sprawia, iż wszelkiego rodzaju zabrudzenia i plany, czy nawet uszkodzenia mechaniczne, jak rysy, są mniej widoczne.

 W przypadku marmuru w łazienkach należy jednak zwrócić uwagę na jego odpowiednią pielęgnację, jak impregnacja oraz regularne osuszanie płytek. Zaleca się także, aby płytki marmurowe w łazienkach nie przekraczały długości 40 cm.

Ile kosztują płytki marmurowe?

Naturalne płyty z marmuru są droższe od innego typu płytek (np. ceramicznych), co często odstrasza potencjalnych kupujących. Warto jednak pamiętać, ze zainwestowanie w tego typu luksusowy materiał jest warto wydania większej ilości pieniędzy, bo wyróżnia do trwałość, wytrzymałość oraz fakt, że z czasem wyłożona nim powierzchnia nabierze szlachetnych właściwości. Wszystko to decyduje o tym, że przez wiele lat będzie spełniał swoją rolę, a ponadto jego wyjątkowy wygląd będzie nadawał pomieszczeniu klasy i świadczył o dobrym guście właściciela.

Przemawia za tym także jego niebanalny, ciekawy design, który w odpowiednich rękach architekta wnętrz posłuży do stworzenia miejsca niepowtarzalnego w swym wyglądzie i klimacie. Żaden inny surowiec nie da tyle, co odpowiednio dobrany marmur, a który jednocześnie w żaden sposób nie wyklucza funkcjonalności danego pomieszczenia. Jest także łatwy w utrzymaniu, pielęgnacji i czyszczeniu, jednak w przypadku tego wyjątkowego kamienia należy pamiętać o prawidłowej impregnacji, aby służył nam jak najdłużej.

Waga10 kg
Wymiary40,6 × 61 × 1,2 cm
Rodzaj materiału

Marmur

Powierzchnia

Bębnowana

Waga 1 opakowania [kg]

10

Sztuk w opakowaniu

1

Grubość

1,2

Format

40×60

Kolor

szary