Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Kamień elewacyjny » Kamień Elewacyjny Bianco 36×10
Promocja!

Kamień Elewacyjny Bianco 36×10

Kamień elewacyjny w formie paneli to połączone ze sobą paski kamienia naturalnego przy pomocy specjalnego kleju. Łatwy w montażu, odporny na wilgoć i uszkodzenia. Różne odcienie kamiennych paneli elewacyjnych znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Kamieniem dekoracyjnym w formie paneli  z powodzeniem możemy ozdobić elewację zewnętrzne, mury, ganki oraz ściany wewnętrzne.

SKU: C657-37437_20180612153345 Kategorie: ,

Kamień Dekoracyjny

Kamienne panele dekoracyjne to idealny materiał na elewacje zewnętrzne oraz ściany dekoracyjne wewnątrz budynków. Wąskie paski kamienia naturalnego połączone przy pomocy kleju. Łatwe oraz szybkie w montażu.

Kamień elewacyjny Bianco 36×10 cm idealnie sprawdzą się jako:

– kamień dekoracyjny na elewację zewnętrzną

– panel na ścianę wewnętrzną

– okładzina kamienna wokół kominka

– kamień na ogrodzenieSkontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj materiału  – Kamień naturalny

Powierzchnia – Naturalna

Format – 36×10 cm

Cena transportu 179zł brutto za paletę

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Aktualne promocje:

• 50% rabatu na wysyłkę przy zamówieniach powyżej 5000zł

• 10% rabatu na impregnaty przy zakupie kamienia

W ofercie posiadamy również inne formaty tej płytki kamiennej

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą gdzie znajdą Państwo duży wybór płytek granitowych, marmurowych, z łupka, paneli dekoracyjnych, schodów oraz parapetów kamiennych.


Każdy kto ma w planie urządzanie lub remont domu, wcześniej czy później, spotka się z bardzo interesującym materiałem wykończeniowym jakim jest kamień elewacyjny. Ten, zyskujący z roku na rok coraz większa popularność produkt, doskonale sprawdzi się jako uniwersalny materiał do dekoracji każdego domu.

Co to jest kamień elewacyjny ?

Bloki kamienia elewacyjnego produkuje się w ten sposób, że łączy się, za pomocą profesjonalnego kleju, wąskie pasy kamienia naturalnego w jedną całość. Najczęściej wykorzystywane są do tego piaskowce, granity, bazalty, łupki oraz kwarc. Dzięki tak dużej ilości dostępnych kamieni, możliwe jest uzyskanie bardzo szerokiego wachlarza kolorystycznego. Pozwala to na swobodne tworzenie różnorodnych aranżacji, które trafią w gust nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak stosować kamień elewacyjny we wnętrzach ?

Największą zaletą kamienia elewacyjnego jest jego uniwersalność. Doskonale pasuje do każdego rodzaju pomieszczeń. Najczęściej można go spotkać na ścianach w najbardziej reprezentacyjnych wnętrzach, takich jak: pokoje gościnne czy salony. Tutaj zazwyczaj wykorzystywany jest do podkreślenia eleganckiego charakteru pomieszczenia. Kamień naturalny można wykładać na wszystkich ścianach lub pokrywać nim tylko fragmenty pomieszczeń. Często stosowanym zabiegiem przez projektantów wnętrz jest wyłożenie kamieniem ściany z zestawem telewizyjnym czy fantazyjne obłożenie nim kominka.

Kamień elewacyjny doskonale sprawdzi się również w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak kuchnia czy łazienka. Często są one narażone na kontakt z wilgocią, ponieważ znajduje się tam wiele urządzeń, które wytwarzają duże ilości wody i pary wodnej. Kamień dekoracyjny nie chłonie i nie magazynuje wody, więc bez problemu poradzi sobie w tak trudnych warunkach. W kuchni można nim wyłożyć powierzchnie między szafkami czy zabezpieczyć ścianę nad zlewem. W przypadku łazienki, najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest zastosowanie kamienia elewacyjnego do obudowania wanny czy prysznica. Warunkiem bezproblemowego korzystania z kamienia elewacyjnego w tych pomieszczeniach, jest jego wcześniejsze zaimpregnowanie i odpowiednie położenie.

Dodatkowo płytki kamienne jest bardzo łatwo utrzymać w czystości. Ich gładka, wypolerowana powierzchnia utrudnia osadzanie się na nich brudu i kurzu. W przypadku powstałych zabrudzeń wystarczy je przetrzeć czysta wodą z dodatkiem łagodnych detergentów.

Kamień elewacyjny zewnętrzny – zastosowania.

Kamień elewacyjny do doskonały materiał do ochrony i dekoracji domu. Cechuje się bardzo wysokimi właściwościami termoizolacyjnymi, co pozwala zastosować go w miejscach, które wymagają ochrony i ocieplenia. Również wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne i wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne powoduje, że kamień ozdobny wydaje się idealnym materiałem wykończeniowym. Płytkami z kamienia można wyłożyć wszystkie ściany budynku, jak również ozdobić nim pojedyncze ściany. Dobrym pomysłem jest również stosowanie kamienia elewacyjnego do obkładania cokołów domów. Są to miejsca szczególnie mocno narażone na zalania czy uszkodzenia. Zastosowanie kamienny płytek ochroni te newralgiczne punkty oraz będzie dodatkową ozdobą domu.

Inne miejsca, gdzie najczęściej można spotkać kamień elewacyjny, to garaż, grill ogrodowy czy ogrodzenie posesji. Dzięki takim zabiegom można stworzyć harmonijny i spójny projekt całego domostwa i jego najbliższego otoczenia. Dodatkową zaletą kamiennych elewacji jest możliwość łączenia go z innymi naturalnymi materiałami, takimi jak: drewno czy surowa cegła. Takie wspólne kompozycje mogą pozwolić na kreowanie niepowtarzalnych i niebanalnych aranżacji a ograniczyć może nas jedynie wyobraźnia.

Jednak aby kamień elewacyjny służył nam bez problemu przez wiele lat, warto pamiętać również o jego impregnacji. W ten sposób dobrze go zabezpieczymy i podkreślimy wszystkie jego zalety. Pierwszą impregnację najlepiej jest przeprowadzić w krótkim czasie po zakupie i montażu, a następnie powtarzać co kilka lat. Dzięki takim zabiegom ich wyjątkowe piękno będzie nas cieszyć przez bardzo długi czas.

Pełna oferta na kamień elewacyjny

Waga29 kg
Format

36×10

Kolor

biały

Ilość m2 w opakowaniu

0,396

Waga 1 opakowania [kg]

10

Powierzchnia

Naturalna