Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Rainforest Green 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Rainforest Green 122x61x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016191603 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, eleganckim wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To tapeta mająca postać bardzo cienkiej elastycznej płyty, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny kamień, następne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – właściwości i zastosowanie

Zaletą fornirów są spore gabaryty, które mogą sięgać nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalna skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominka, części prysznicowej w łazience czy jako wykończenie mebli kuchennych. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w transporcie.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy charakter. Inną odmianą kamiennego forniru jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami tapety kamiennej to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla tych, którzy poszukują oryginalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – kamienny fornir występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Miejsce stosowania

,

Waga 1 opakowania [kg]

15

Format

122 x 61 cm