Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Autumn Cream 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Autumn Cream 122x61x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016185519 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to wyjątkowo wdzięczny element dekoracyjny i wykończeniowy, który charakteryzuje się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, eleganckim wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny kamień, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Kamienny fornir – zastosowanie i cechy

Cechą fornirów są spore rozmiary, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli zamysł aranżacyjny narzuca, że jedna ze ścian lub jej element ma wyglądać jak naturalna skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy wykończenie frontów meblowych. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i bezproblemowy w transporcie.

Kamienny fornir – idealna okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt pozyskany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy charakter. Inną odmianą tapety kamiennej jest model transparentny, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w pomieszczeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują niepowtarzalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – tapeta z kamienia występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do wnętrza są bezproblemowe.
  • Dobra cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak dużo droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość materiału – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego nadaje się nawet do małych pomieszczeń.
Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Miejsce stosowania

,

Waga 1 opakowania [kg]

15

Format

122 x 61 cm