Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Autumn Cream 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Autumn Cream 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016185745 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to ogromnie wdzięczny element dekoracyjny i wykończeniowy, który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami użytkowymi i wyjątkowym, eleganckim wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny łupek, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do położenia w pomieszczeniach suchych ale również tych o podwyższonej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są duże gabaryty, które sięgają nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli pomysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak naturalny kamień, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina na ścianę. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie mebli kuchennych. Tapeta fornirowa jest lekka, a zarazem odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest łatwy w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Kamienny fornir – wspaniała okładzina do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często stosuje się go także na zewnątrz budynków, jako ozdobę elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu artykułowi jest jedyny i niepowtarzalny – standardowemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i unikatowy styl. Ciekawą propozycją kamiennego forniru jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletami tapety kamiennej to:

  • oryginalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy poszukują naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • bezkonkurencyjna cena – fornir we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość materiału – płyta forniru, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

,