Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Płytki » Płytki kamienne » Płytki marmurowe » Płytki Marmurowe Szlifowane Royal White 61×40,6×1,2 cm

Płytki Marmurowe Szlifowane Royal White 61×40,6×1,2 cm

Płytki marmurowe szlifowane. Ciemny kolor sprawia iż ten materiał dekoracyjny pasuje do każdej przestrzeni. Marmurowe płytki szlifowane wybierane są głównie do przestrzeni wewnętrznych.

 

Płytki Marmurowe szlifowane

Płytki marmurowe szlifowane Royal White

Szlifowane płytki marmurowe to jeden z popularniejszych materiałów dekoracyjnych. Powszechnie wykorzystywany w dużych inwestycjach oraz projektach indywidualnych. Marmur to gwarancja trwałości oraz dobrego stylu

Płytki marmurowe szlifowane – zastosowanie:

– posadzki kamienne wewnętrzne 

– płytki kamienne do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju

– elewacje z kamienia naturalnego

– okładzina na murki, ogrodzenia Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj kamienia – Marmur

Powierzchnia – Szlifowana

Format – 40,6×61

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Płytki marmurowe

Marmurowe kafelki to materiał wykończeniowy, który jest kojarzony z elegancją. Pojawiały się one już w starożytnej Grecji i swoją popularność zachowały do dzisiaj, gdzie widać je na ścianach współczesnych budynków. Polecane są zwłaszcza tym, którzy chcą nadać charakteru swojemu domu. Nadają się nie tylko na zewnątrz, lecz także bardzo chętnie wykorzystuje się je we wnętrzach. Są dobrym rozwiązaniem do obłożenia posadzki czy obudowy kominka. Złym pomysłem nie jest wykorzystanie ich na klatce schodowej czy choćby do dekoracji parapetów. Z pewnością płytki marmurowe nadadzą charakteru każdemu wnętrzu.

Płytki marmurowe są tworzone z naturalnego kamienia, a więc każdy z kafelków ma wyjątkowy styl. Nie znajdą się dwie identyczne płytki tego surowca, więc to wpływa znacząco na jego oryginalność. Możemy zatem wybierać z bardzo wielu wzorów oraz kolorów. Wszystko to powoduje, że możemy stworzyć świetne mozaiki z tego materiały wykończeniowego.

Marmur płytki – rodzaje

Mnogość rodzajów płytek marmurowych powoduje, że każdy może dopasować je do konkretnej aranżacji. Co ważne, nie chodzi wyłącznie o kolory czy wzory tego kamienia naturalnego. Mowa tutaj również o metodzie obróbki. Można wybierać z wersji polerowanych, szlifowanych lub bębnowych.

Płytki marmurowe należą do materiałów wykończeniowych, które są uważane za najbardziej luksusowe, czyli najwyższej klasy. Tak było setki lat temu, kiedy wykorzystywano je w bogatych wnętrzach, i tak jest obecnie, ponieważ materiał ten jest ceniony za swoje niepowtarzalne cechy. Często można spotkać marmur w formie płytek w nowoczesnych domach. Architekci wnętrz lubią wprowadzać go do swoich projektów, gdyż pasują do bardzo wielu stylów.

Właściwości płytek marmurowych

Powstawanie marmuru to naturalny proces przebiegający przez wiele lat. Same jednak płytki są przygotowywane w fabrykach, gdzie są odpowiednio szlifowane. Sam kolor oraz wzór to kwestia natury i procesów fizycznych, które oddziaływały i wytworzyły niepowtarzalny styl. Żyłkowy wzór wynika z oddziaływania temperatur oraz ciśnienia atmosferycznego. Dzięki temu można wybierać z naprawdę wielu wersji płytek marmurowych, co sprawia, że bez problemu dopasujemy je do konkretnej aranżacji.

Oprócz fenomenalnego wyglądu tego kamienia naturalnego warto napomknąć o właściwościach marmuru. Są one bowiem kluczowe dla wielu osób, które się na niego decydują. Płytki marmurowe będą dobrym przewodnikiem ciepła. Zaletą kamienia jest sprawne wchłanianie temperatury powietrza, lecz jednocześnie jest odporny na nagłe skoki temperatury. Jeśli chodzi o wykorzystanie wewnątrz mieszkania, to stosuje się go bardzo często w kuchniach oraz łazienkach. Najczęściej jest właśnie spotkać płytki marmurowe we wnętrzach, lecz również chętnie wykorzystuje się go na zewnątrz, czyli jako posadzka tarasów czy na schodach.

Płytki marmurowe w nowoczesnej łazience

Płytki marmurowe kojarzą się z dobrobytem. Bardzo często można je utożsamiać z elegancją, bo świadczy o tym ich wygląd oraz właściwości. Każdy, kto chce stworzyć nowoczesną, piękną łazienkę, to decyduje się właśnie na ten kamień naturalny, który spełni różne wymagania. Oprócz łazienki można spotkać właśnie marmur w miejscach użytku publicznego, jak salony piękności czy SPA, ponieważ jest kojarzony z czymś luksusowym, profesjonalnym. Wiele osób decyduje się na jego zastosowanie nie tylko przez niepowtarzalny styl, lecz przez parametry techniczne. Jest on bowiem odporny na wahania temperatur, co jest dobrym znakiem, jeśli wykorzystuje się go w pomieszczeniach, w których występuję wysoka wilgotność powietrza.

Płytki marmurowe można stosować zarówno na podłodze, jak i na ścianach. O ich przeznaczeniu decyduje ich grubość. Trzeba patrzeć na ten parametr, ponieważ różnica w płytkach marmurowych to nawet kilak centymetrów na grubości. Zbyt grube płytki pomniejszą z pewnością jeszcze bardziej już niewielkie wnętrza. Jego cechą jest wizualna ciężkość, która może przytłoczyć nieco oko. Znaczy to, że jego wystrój zdominuje wnętrze. Najlepiej zatem wykorzystywać je w przestronnych pomieszczeniach, gdzie skutecznie je udekorują oraz nadadzą charakteru.

Płytki marmurowe jako materiał wykończeniowy do kuchni

Płytki marmurowe to jeden z tych surowców budowlanych, które są bardzo chętnie wykorzystywane w kuchniach. Co ważne, można je wybierać z bardzo wielu wariantów kolorystycznych, co powoduje, że łatwo je dopasować do własnego stylu. Jest on stosowany przez swoje walory estetyczne oraz korzystne właściwości. Marmur jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy decydują się na ogrzewanie podłogowe. Płytki marmurowe będą na posadzce utrzymywać długo ciepło. Łatwo jest również utrzymać je w czystości, co dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie ich w kuchni, gdzie są narażone na różne zabrudzenia. Mają one specyficzną powierzchnią, na której zabrudzenia nie rzucają się w oczy. W kuchennym pomieszczeniu można wykorzystać marmur jako dekoracja blatu, parapetu czy ścian. Płytki marmurowe pasują zwłaszcza do stylu skandynawskiego.

Sprawdź wszystkie płytki marmurowe 

Waga10 kg
Wymiary40,6 × 61 × 1,2 cm
Rodzaj materiału

Marmur

Powierzchnia

Szlifowane

Waga 1 opakowania [kg]

10

Sztuk w opakowaniu

1

Grubość

1,2

Format

40×60

Kolor

jasny