Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Galaxy 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Galaxy 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20220504152024 Kategoria:

Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Fornir kamienny to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i wykończeniowy, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, stylowym wyglądem. Czym jest fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Wierzchnia część to łupek naturalny, kolejne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale także tych o większej wilgotności.

Tapeta kamienna – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są duże rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Kamienny fornir może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli zamysł aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalny kamień, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest wprost stworzony do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina ścian. Materiał z powodzeniem może posłużyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy wykończenie mebli kuchennych. Tapeta z forniru jest lekka, a zarazem odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest wodoodporny i mrozoodporny, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskany dzięki temu materiałowi jest jedyny i niepowtarzalny – klasycznemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej stylowy i niebanalny styl. Inną odmianą tapety kamiennej jest model na podkładzie transparentnym, który można dodatkowo podświetlić, tworząc w przestrzeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Największe zalety forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków wnętrzarskich.
  • odporność i trwałość – materiał gwarantuje elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – fornir kamienny występuje w różnych wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną strukturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza są bezproblemowe.
  • konkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku zapewnia efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe propozycje klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,