Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Burning Forest 122x244x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Burning Forest 122x244x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016174939 Kategoria:


Fornir kamienny na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta z kamienia to wyjątkowo wdzięczny element dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który odznacza się wspaniałymi właściwościami użytkowymi i nowoczesnym, stylowym wyglądem. Z czego wytwarza się fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z czterech warstw. Zewnętrzna warstwa to naturalny łupek, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale także tych o podwyższonej wilgotności.

Fornir kamienny – zastosowanie i cechy

Cechą płyt fornirowych są spore gabaryty, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Tapeta z kamienia może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeśli pomysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej fragment ma wyglądać jak naturalna skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej niż okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie kominków, części prysznicowej w łazience czy wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i bezproblemowy w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – wspaniała tapeta do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir kamienny jest wodoodporny i mrozoodporny, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako dodatek do elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu surowcowi jest jedyny w swoim rodzaju – klasycznemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej ekskluzywny i unikatowy styl. Ciekawą propozycją tapety kamiennej jest model na podkładzie transparentnym, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie wykorzystywane są naturalne surowce, subtelna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletamitapety kamiennej to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – fornir gwarantuje elegancki wygląd i optymalne zalety użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości w aranżacji – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie forniru do pomieszczenia nie sprawiają problemów.
  • konkurencyjna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu nadaje się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga31 kg
Wymiary244 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Format

122 x 244 cm

Miejsce stosowania

,