Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Evora Grey 122x61x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Evora Grey 122x61x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20211016190127 Kategoria:


Fornir na ścianę – lekkość tapety, trwałość kamienia

Tapeta z kamienia to niezwykle wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niebanalnym, stylowym wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To okładzina mająca postać bardzo cienkiej elastycznej tapety, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia część to naturalny kamień, kolejne to klej, warstwa włókna szklanego oraz podkład. Tak przygotowana tapeta jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach suchych ale także tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – właściwości i zastosowanie

Cechą fornirów są spore rozmiary, które sięgają nawet 122x305cm. Fornir kamienny przypomina naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli motyw aranżacyjny narzuca, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten element dekoracyjno-wykończeniowy jest idealny do tego zastosowania.
Ale fornir kamienny to coś więcej niż okładzina ścian. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie obudowy kominków, części prysznicowej w łazience czy wykończenie mebli. Tapeta fornirowa jest lekka, a jednocześnie odporna na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Fornir kamienny ma jednak tę przewagę, że jest banalnie prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir z kamienia – wspaniała okładzina do domu i na zewnątrz.

Ponieważ fornir jest odporny na wodę i mróz, często wykorzystuje się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu materiałowi jest jedyny i niepowtarzalny – klasycznemu budynkowi można nadać przy jego użyciu bardziej ekskluzywny i unikatowy charakter. Ciekawą odmianą kamiennego forniru jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w przestrzeniach absolutnie nietuzinkową atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne surowce, delikatna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe struktury.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • oryginalna estetyka – fornir to wybór dla tych, którzy szukają naturalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – materiał zapewnia elegancki wygląd i optymalne walory użytkowe przez wiele lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – kamienny fornir występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć różnorodną fakturę.
  • lekkość i elastyczność – dzięki tym cechom montaż i dopasowanie tapety do pomieszczenia są bezproblemowe.
  • Optymalna cena – fornir kamienny we wnętrzach i na elewacji gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy wyższej
  • grubość materiału – arkusz kamienia, choć wygląda jak kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dlatego świetnie sprawdzi się nawet do niewielkich pomieszczeń.
Waga15 kg
Wymiary122 × 61 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,

Miejsce stosowania

,

Waga 1 opakowania [kg]

15

Format

122 x 61 cm