Oceanstone.pl » Blog » Porady » Jak wybrać płytki na przedpokój

Jak wybrać płytki na przedpokój

Wykorzystanie płytek do przedpokoju można określić już klasycznym połączeniem. Płytki na przedpokoju mogą być ułożone tak samo dobrze na podłodzie, jak i na ścianach. Stosowane są ze względu na swoją funkcjonalność oraz prostotę w ich czyszczeniu. Zgodnie ze swoimi upodobaniami, do zaaranżowania przedpokoju wykorzystać można wiele wariantów, które będą stanowić o pięknie Twojego domu już od samego wejścia. Są to między innymi: 

  • Nowoczesne płytki
  • Gres o specjalnych właściwościach
  • Płytki jak drewno
  • Cegła
  • Metal
  • Cement

Przedpokój i wykorzystanie płytek na podłodze 

Pierwszym pomieszczeniem które goście mijają po wejściu do domu jest właśnie przedpokój. To właśnie w tym pomieszczeniu ludzie wyrabiają sobie pierwsze zdanie na temat nowego miejsca. Właśnie dlatego przedpokój często nazywany jest wizytówką każdego domu. Poza pierwszym dobrym wrażeniem przedpokój powinien być do tego praktyczny, z reguły to właśnie w nim goście zostawiają swoje płaszcze, kurtki, parasole czy buty. Przy aranżacji przedpokoju właśnie pozostawiane w nim przez gości przedmioty należy wziąć pod uwagę, zwłaszcza gdy chodzi o porę jesienno-zimową. Czyż nie łatwiej będzie uprzątnąć pokój po zabłoconych butach czy mokrych parasolkach, gdy na podłodze przedpokoju będą płytki, a nie dywan czy wykładzina? 

Przedpokój i wykorzystanie płytek na ścianie

Wykorzystanie płytek na ścianie w przedpokoju to równie dobry pomysł, co ich wykorzystanie na podłodze. W obu wariantach sprawdzają się świetnie. Płytki zapewniają ścianom większe bezpieczeństwo ścianom niż wyłącznie ich pomalowanie. Za pomocą płytek i ich trwałości chronimy nasze ściany przed zabrudzeniami, zadrapaniami czy odbarwieniami, które mogę powstać na wiele sposobów. Pomalowana ściana może się odbarwiać wyłącznie przez odzież umieszczoną na wieszakach. Zadrapania mogą powstawać poprzez psoty dzieci lub zwierząt domowych, a zabrudzenia są widoczne nawet po lekkim dotknięciu nieczystą dłonią. Nawet jeśli nie jesteś przekonany do wyłożenia całych ścian przedpokoju płytkami, warto je wykorzystać chociaż na tym fragmencie, który jest najbardziej użytkowany i narażony na uszkodzenia. Jest mnóstwo płytek zaprojektowanych z myślą o przedpokojach, niewątpliwie każdy znajdzie coś dla siebie.

Co można uzyskać poprzez wykorzystanie płytek na ścianie w przedpokoju? 

Za ich pomocą otrzymujemy przede wszystkim dwie rzeczy:

  • Estetykę – dostępne są niezliczone ilości wzorów i barw do wykorzystania. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i stylu, który Panu w danym domu. Użyć można płytek drewnopodobnych, marmurowych, tych przypominających jak kamień czy ceglanych, metalowych lub betonowych. 
  • Komfort i wygodę – jeśli zdecydujesz się na wybór płytek na ściany do przedpokoju to w przeciwieństwie do pomalowanych ścian nie będziesz musiał się przejmować ich częstą renowacją. Płytki są trwalsze oraz zdecydowanie łatwiej jest je utrzymać w czystości. W przypadku płytek w przedpokoju, zarówno tych na ścianach, jak i tych na podłogach, wszelkie zabrudzenia są możliwe do usunięcia w ułamku sekundy.

Może Cię również zainteresować – co wybrać, marmur czy granit ?

Podobne wpisy