Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Płytki » Płytki kamienne » Płytki marmurowe » Płytki Marmurowe Polerowane Atlantic Grey 61×40,6×1,2 cm

Płytki Marmurowe Polerowane Atlantic Grey 61×40,6×1,2 cm

Płytki marmurowe polerowane. Ciemny kolor sprawia iż ten materiał dekoracyjny pasuje do każdej przestrzeni. Marmurowe płytki polerowane wybierane są głównie do przestrzeni wewnętrznych.

 

Płytki Marmurowe polerowane

Płytki marmurowe polerowane Atlantic Grey

Polerowane płytki marmurowe to jeden z popularniejszych materiałów dekoracyjnych. Powszechnie wykorzystywany w dużych inwestycjach oraz projektach indywidualnych. Marmur to gwarancja trwałości oraz dobrego stylu

Płytki marmurowe polerowane – zastosowanie:

– posadzki kamienne wewnętrzne 

– płytki kamienne do kuchni, łazienki, salonu, przedpokoju

– elewacje z kamienia naturalnego

– okładzina na murki, ogrodzenia Skontaktuj się z nami i zamów próbkę tego kamienia !

Rodzaj kamienia – Marmur

Powierzchnia – Polerowana

Format – 40,6×61

Przy zakupie większych ilości cena podlega negocjacji

Marmurowe polerowane płytki

Marmurowe płytki można uznać za symbol luksusu, prestiżu oraz dobrobytu. Zapewniają one wyjątkowy wygląd całego wnętrza. Znane i cenione były już w czasach starożytnych. Greckie starożytne uzdrowiska, europejskie renesansowe dziedzińce oraz współczesne wieżowce – to wszystko jest obkładane marmurowymi polerowanymi płytkami, by podkreślić styl oraz nietuzinkowy wygląd budynku. Te płytki można położyć na każdej wewnętrznej powierzchni. Świetnie sprawdzą się jako kamienna okładzina ścienna, podłogowa oraz wykończenie kominka, marmurowe schody, kuchenny blat, a także parapety wewnątrz. Marmur bez problemu nada każdemu pomieszczaniu niepowtarzalnego charakteru.

Dekoracyjne, marmurowe płytki można znaleźć w różnorodnych wzorach oraz barwach. Nie istnieją dwie identyczne kamienne płytki, każda ma na sobie unikatowe wzory i użylenia. Dzięki temu, każdy, nawet najdrobniejszy element takiej kamiennej okładziny, jest niepowtarzalny. Marmurowe płytki można również znaleźć w wielu metodach wykończenia – szlifowanej, polerowanej oraz bębnowanej. Dzięki temu, że wykończeń oraz kolorów tych płytek jest mnóstwo, idealnie wpasują się w każde, nawet najbardziej wymagające pomieszczenie.

Marmur jest skałą metamorficzną i powstaje poprzez przeobrażanie się wapienia. Skład marmuru jest zdominowany przez kalcyt i dolomit. Wyjątkowe w tym kamieniu jest jego różnorodność w naturze. Każda płyta ma inny kolor oraz sposób żyłkowania. Marmur zalicza się do skał miękkich, więc w łatwy sposób można poddać go obróbce, dlatego też można wykończyć nim parapety i schody oraz wykorzystać go w formie blatów i płytek. 

Płytki marmurowe są coraz popularniejsze u architektów. Chętnie posługują się nimi, ponieważ dobrze wiedzą, że dzięki nim wnętrze nabiera niebywałej elegancji oraz nabierze indywidualnego klimatu. Jedynym minusem marmuru jest to, że po latach użytkowania, pokrywa się patyną.

Rodzaje płytek marmurowych, które możemy znaleźć na rynku

Możemy znaleźć przeróżne marmurowe płytki na rynku. Najpopularniejsze modele to te, które zostały lekko oszlifowane i cechują się satynową powierzchnią. Równie pożądane są płytki polerowane, które wprawiają zachwyt swoimi barwami. Do jednych z najciekawszych wykończeń marmurowych płytek należy szczotkowanie. Takie powierzchnie są gładkie, a pokrywa je delikatna faktura. Wiele osób marzy także o marmurowych płytkach, które zostały poddane optycznemu postarzaniu.

Posadzka z marmurowych płytek

Marmur jest naturalnym kamieniem i doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Na pewno spełnią swoją rolę wszędzie tam, gdzie podłoga jest intensywnie użytkowana, więc w miejscach takich jak kuchnia, przedpokój, salon, a także miejsca, które są publicznie użytkowane. Wielką zaletą marmurowych płytek jest dobre przewodzenie ciepła. Bez problemu można je więc stosować w pomieszczeniach, które mają ogrzewaną podłogę. Posadzka marmurowa jest też łatwa w utrzymaniu czystości, a także odporna na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Bardzo istotna jest regularna impregnacja takich płytek, żeby powierzchnia została ochroniona przed wnikaniem płynów, które mogą utworzyć trwałe plamy.

Płytki marmurowe w łazience

Marmurowe płytki bardzo dobrze nadadzą się do obłożenia nimi łazienki. Regularna pielęgnacja takich płytek jest kluczowa, by długo spełniały swój cel. Na pewno trzeba często osuszać takie płytki i impregnować je specjalistycznymi preparatami. Łazienka obłożona jasnym marmurem będzie prezentować się znakomicie. Jasny marmur rozświetla całe wnętrze oraz optycznie je powiększa. Dzięki żyłom, które są widoczne na wszystkich płytkach z marmuru, potencjalne zabrudzenia oraz zarysowania nie rzucają się w oczy. Osoby o zawodzie architekta wnętrz doradzają, by na podłogę w łazience wybierać płytki, które nie przekraczają 40 cm długości. Jednak należy w indywidualny sposób wpasować je we wnętrze.

Jaki jest koszt płytek marmurowych?

Na rynku możemy znaleźć wiele płytek, które imitują naturalny marmur. Płytki marmurowe są droższe od imitacji marmuru, więc wiele osób zastanawia się którą z tych opcji wybrać. Nie można zapominać, że inwestycja w płytki marmurowe jest godna zaangażowania większej puli pieniędzy. Wyróżnia je wytrzymałość oraz nadzwyczajna trwałość. Poza tym, marmur jest ciekawym materiałem i im większą powierzchnię zajmuje, tym lepiej i szlachetniej się prezentuje. Marmur latami będzie spełniał swoje przeznaczenie, a inwestycja z pewnością będzie udana. Wygląd płytek marmurowych ukazuje też świetny gust właściciela i podkreśla klasę jego mieszkania. Marmur przede wszystkim charakteryzuje się wytrzymałością i ciekawym wyglądem. Każde wnętrze, w którym znajdują się płytki marmurowe jest niepowtarzalne i niezwykle eleganckie. Łatwo jest utrzymać ich czystość. Imitacje marmuru nie są tak wyjątkowe oraz szlachetne, jak te wykonane z naturalnego kamienia. Warto więc nabyć płytki najwyższej jakości i nie należy zapomnieć o odpowiednim i regularnym impregnowaniu marmurowych, klasycznych płytek.

Waga10 kg
Wymiary40,6 × 61 × 1,2 cm
Rodzaj materiału

Marmur

Powierzchnia

Powierzchnia polerowana

Waga 1 opakowania [kg]

10

Sztuk w opakowaniu

1

Grubość

1,2

Format

40×60

Kolor

szary