Oceanstone.pl » Katalog Produktów » Fornir Kamienny » Fornir kamienny Burning Forest 122x280x0,3 cm
Promocja!

Fornir kamienny Burning Forest 122x280x0,3 cm

SKU: 386D-570B8_20220504151228 Kategoria:


Kamienny fornir na ścianę – lekkość tapety, elegancja kamienia

Tapeta kamienna to wyjątkowo wdzięczny materiał dekoracyjny i do wykańczania wnętrz, który charakteryzuje się świetnymi właściwościami użytkowymi i niepowtarzalnym, stylowym wyglądem. Jak powstaje fornir kamienny? To tapeta mająca postać cienkiej elastycznej płyty, która składa się z kilku warstw. Wierzchnia warstwa to naturalny kamień, następne to klej, włókno szklane oraz podkład. Tak przygotowana okładzina jest odpowiednia do przyklejenia w pomieszczeniach standardowych ale również tych o większej wilgotności.

Kamienny fornir – właściwości i zastosowanie

Zaletą fornirów są wielkie rozmiary, które mogą osiągnąć nawet 122x305cm. Fornir kamienny może naśladować naturalną płytę z kamienia, więc jeżeli zamysł aranżacyjny zakłada, że jedna ściana lub jej element ma wyglądać jak prawdziwa skała, ten materiał dekoracyjno-wykończeniowy jest doskonały do tego zastosowania.
Ale tapeta kamienna to coś więcej jak tylko okładzina na ścianę. Płyta fornirowa z powodzeniem może służyć jako wykończenie obudowy kominków, prysznica w łazience czy jako wykończenie frontów meblowych. Tapeta z forniru jest lekka, a jednocześnie odporna na uszkodzenia mechaniczne. Fornir ma jednak tę przewagę, że jest prosty w montażu i prosty w przetransportowaniu.

Fornir kamienny – wspaniała tapeta do wewnątrz i na zewnątrz.

Ponieważ kamienny fornir jest odporny na wodę i mróz, często używa się go także na zewnątrz budynków, jako wykończenie elewacji. Efekt uzyskiwany dzięki temu surowcowi jest jedyny i niepowtarzalny – nowoczesnemu budynkowi można nadać z jego pomocą bardziej stylowy i niebanalny charakter. Ciekawą odmianą forniru kamiennego jest model transparentny, który może zostać dodatkowo podświetlony, tworząc w pomieszczeniach absolutnie niepowtarzalną atmosferę. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie dominują naturalne materiały, naturalna kolorystyka i neutralne, ponadczasowe wzory.

Zaletami forniru kamiennego to:

  • niebanalna estetyka – tapeta z kamienia to wybór dla wszystkich tych, którzy szukają niepowtarzalnych dodatków do wnętrz.
  • odporność i trwałość – fornir zapewnia stylowy wygląd i optymalne walory użytkowe przez długie lata.
  • nieskończone możliwości aranżacyjne – fornir kamienny występuje w wielu wersjach kolorystycznych, może mieć zróżnicowaną strukturę.
  • lekki i elastyczny – dzięki tym właściwościom montaż i dopasowanie tapety do wnętrza nie sprawiają problemów.
  • Dobra cena – fornir we wnętrzach i na zewnętrznych ścianach budynku gwarantuje efekt “wow”, zupełnie jak znacznie droższe rozwiązania klasy premium
  • grubość forniru – płyta kamienia, choć przypomina kamień, ma grubość od 1 do 3 mm. dzięki czemu świetnie sprawdzi się nawet do małych pomieszczeń.
Wymiary280 × 122 × 0,3 cm
Typ kamienia

Powierzchnia

Naturalna

Długość

Szerokość

Grubość

3 mm

Gatunek

Rodzaj powierzchni

Zastosowanie

,